7 تکیه کلام افراد قوی رو یاد بگیر!

  • نغمه افشار نغمه افشار
  • ۳۰ آبان ۱۴۰۲
  • زمان مطالعه : 3.6 دقیقه

راهنماتو- «حرف که می‌زنه آدم آروم می‌شه! حتی یه کلمه!»

افرادی در زندگی همه ما هستند که به طرز غریبی قوی به نظر می‌آیند. هرکسی که با آنها همصحبت می‌شود جذب نوع کلام و نگاهشان به زندگی شده و برای دقایقی حتی از زیربار دغدغه‌ها و فشارهای زندگی رها می‌شوند!

به گزارش راهنماتو، آیا کلماتی که به کار می‌بریم تاثیری در زندگی ما می‌گذارند؟! در اینکه کلمه‌ها بار دارند و انرژی آنها منتقل می‌شود شکی نیست، البته خیلی از افراد با این مساله مخالف هستند ولی واقعیت این است که ما با استفاده از واژه‌ها حال خودمان را با آنها یکی می‌کنیم. اگر همیشه در رخوت و رکود هستید و سطح انرژیتان پایین است بد نیست که نگاهی دقیق به نوع حرف زدن خودتان بیندازید. حتی صحبت کردن درونی ما با خودمان نیز در ایجاد احساسات منفی یا مثبت بسیار موثر است.

محققان و روانشناسان بر این باورند که کلمه‌ها در به وجود آوردن اضطراب یا رفع آنها خیلی قوی عمل می‌کنند.

اگر بخواهیم به بحث اصلیمان بپردازیم باید بگوییم تکیه کلام‌ها درواقع کلماتی کلیدی هستند که افراد به میزان زیادی از آن استفاده می‌کنند. شاید این کلمه‌ها به صورت ناخودآگاه به زبان بیایند و در اثر تکرار ملکه‌ی ذهن شده باشند و پشت گفتن آنها یک عادت خوابیده باشد. اما خیلی مهم است که همین کلمات عادتی را هم مدیریت کنیم و درست و به جا از آنها بهره ببریم.

صحبت در مورد افرادی است که در ظاهر خیلی قوی به نظر می‌رسند و در هر جمله‌ای که می‌گویند یک استحکام و قدرتی وجود دارد که گویی قادر هستند تمام مشکلات دنیا را حل کنند! یا اینکه هیچ مساله‌ای هرچقدر بزرگ نمی‌تواند خطی به پیشانی آنها بیندازد و ناراحتشان کند. آیا می‌دانید این افراد به چه صورت از کلمات استفاده می‌کنند و آنها را تکیه کلام خود قرار می‌دهند؟

7 نمونه از این تکیه کلام‌ها را با هم ببینیم. مطمئن باشید با مرور آنها هم حالتان خوب خواهد شد. پس چه بهتر که استفاده روانی از کلمات را یاد بگیرید و شما هم آنها را به کار ببندید.

افراد قوی

  • خیلی آسونه

از دید افراد قوی هیچ کاری آنقدر سخت نیست که نتوان انجامش داد. پس با این دید جلو بروید که از پس آن برمی‌آیید.

  • حلش می‌کنم

یک فرد پرقدرت اگر به مشکلی هم بربخورد راهی برای حل آن پیدا خواهد کرد. پس با تاکید این مساله انرژی مثبتی از خود ساطع خواهد کرد. حتما شما هم این جملات را شنیده‌اید: یا راهی پیدا خواهم کرد، یا راهی خواهم ساخت! 

  • متاسفم، اشتباه کردم!

پذیرفتن اشتباه از قدرت ناشی می‌شود. اینکه گمان کنید بیان کردن اینکه اشتباه کرده‌اید شما را در موضع ضعف قرار می‌دهد اشتباه بزرگتری است. پس وقتی موردانتقاد قرار می‌گیرید یا اشکالی به وجود می‌آید پذیرش آن از سمت خودتان راه را بر انتقادهای بزرگتر خواهد بست.

افراد قوی

  • لطفا

درخواست کردن هیچ وقت نشانه‌ی ضعف نیست. اتفاقا هنگامی که لازم است کاری را از دیگری طلب کنید که خودتان در آن لحظه امکان انجامش را ندارید نشان از قدرت شما دارد.

  • نظرت محترمه

اگر با فردی مخالفت دارید و نظرش مورد قبول شما نیست بحث کردن و دنبال راهی برای قانع ساختن او از ضعف شما ناشی می‌شود! با این عبارت شما به او می‌فهمانید ضمن اینکه برایش ارزش قائل هستید اما موافق نظر شما نیست!

  • سعی می‌کنم

اگر کاری که سخت است از شما خواسته می‌شود یا اینکه اتفاقی افتاده و بار منفی آن زیاد است اینکه شما با همه بحرانی که مواجه هستید بپذیرید که باید برای رهایی از هر اتفاقی سعی کنید نشان از قدرت شما دارد.

  • واقعا عالی بودی

تعریف کردن از دیگران شما را ضعیف نشان نمی‌دهد. بلکه اگر به روی خودتان نیاورید که دیگری در جایگاه خوبی قرار دارد نشان از این دارد که شما دست و پای خودتان را گم کرده‌اید. اگر می‌خواهید فردی قوی باشید از دیگران در زمان‌هایی که لازم است تعریف کنید. این چیزی از ارزش‌های شما کم نمی‌کند بلکه به آن می‌افزاید!

 

نغمه افشار
نغمه افشار

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها