چسب ناخن مصنوعی رو اینطوری از روی ناخن هات پاک کن

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۳۰ آبان ۱۴۰۲
  • زمان مطالعه : 3.8 دقیقه

راهنماتو- این روزها کاشت ناخن به یکی از محبوب ترین کارهای زیبایی در میان خانم ها تبدیل شده است که به منظور پوشاندن عیوب ناخن ها، جلوگیری از جویدن آنها بر اثر استرس و زیبایی ناخن ها انجام می شود. اگرچه ناخن مصنوعی ظاهر زیبایی را برای ناخن های شما به ارمغان می آورند، اما یکی از چالش برانگیزترین مسائل مربوط به آن، پاک کردن چسب ناخن پس از رشد ناخن ها و تصمیم به یک مانیکور جدید است. در چنین شرایطی اغلب مجبور می شویم برای پاک کردن چسب از روی ناخن هایمان به آرایشگاه مراجعه کنیم.

به گزارش راهنماتو، خوشبختانه به کمک چند ترفند ساده و بدون آسیب رساندن به ناخن ها می توان چسب ناخن را تمیز کرد. پاک کردن آسان چسب از روی ناخن ها به نحوه چسباندن آن بستگی دارد. اگر قصد دارید خودتان در منزل به چسباندن ناخن مصنوعی بپردازید، این نکات را رعایت کنید:

1- حتما از یک چسب مخصوص ناخن باکیفیت استفاده کنید. با خرید چسب های حاوی ترکیبات مغذی مانند آلوئه ورا علاوه بر تقویت ناخن ها، به حفظ سلامت آنها نیز کمک خواهید کرد.

2- پیش از چسباندن ناخن مصنوعی، ناخن هایتان را بخوبی تمیز، صاف و هیدراته کنید. سپس یک یا دو قطره چسب روی هر ناخن بریزید و ناخن های مصنوعی را با دقت بر روی ناخن هایتان بچسبانید. تمام تلاش خود را انجام دهید تا چسب با کوتیکول یا پوست اطراف ناخن تماس پیدا نکند. در صورت بروز چنین اتفاقی به کمک یک گوش پاک کن اقدام به تمیز کردن چسب ها نمایید.

اگر می خواهید ناخن مصنوعی و چسب آن بدون آسیب رساندن به ناخن های شما با راحتی جدا شوند، این مراحل را انجام دهید:

پاک کردن چسب ناخن مصنوعی با استون:

1- خیس کردن ناخن ها با آب گرم و روغن کوتیکول

درون یک یک کاسه کوچک مقداری آب گرم و چند قطره روغن کوتیکول بریزید و حداقل ده دقیقه ناخن های خود را در آن خیس کنید. آب گرم ناخن مصنوعی و چسب را سست می کند و روغن کوتیکول به رطوبت رسانی ناخن های طبیعی شما کمک می کند. سپس به آرامی ناخن های مصنوعی را جدا کنید.

ناخن

2- خیس کردن ناخن ها در آب گرم و استون

پس از برداشتن ناخن‌ های مصنوعی، ناخن هایتان را به مدت 10 دقیقه در مخلوطی از آب گرم و استون خیس کنید. با این کار چسب روی ناخن ها سست و به راحتی جدا خواهد شد. در صورتی که با مقداری چسب باقی مانده بر روی ناخن هایتان مواجه شدید، می توانید از یک بافر ناخن نرم و باکیفیت برای برداشتن آنها استفاده کنید.

3- استفاده از روغن کوتیکول

هنگامی که ناخن ها و چسب ناخن را به طور کامل پاک کردید، با استفاده از روغن کوتیکول به افزایش استحکام ناخن ها و رطوبت رسانی به آنها کمک کنید. چسب ناخن می تواند آسیب زا باشد، به خصوص اگر برای مدت طولانی روی ناخن های شما باقی بماند. بنابراین اگر می خواهید ناخن های سالم و مقاومی داشته باشید، با مقداری روغن کوتیکول کار را تمام کنید.

پاک کردن چسب ناخن مصنوعی بدون استون:

1- خیس کردن ناخن ها با صابون و روغن

درون یک کاسه کوچک مقداری آب گرم، مایع دستشویی یا شامپو و چند قطره روغن کوتیکول بریزید و به مدت 15 دقیقه ناخن هایتان را درون آن خیس کنید. وقتی ناخن‌هایتان خیس شد، سعی کنید ناخن مصنوعی ها را با دست مقداری تکان دهید تا سست شوند.

ناخن

2- جدا کردن ناخن مصنوعی

سعی کنید لبه هایی را که در حال بلند شدن و جدا شدن از ناخن هستند، پیدا کنید و آنها را به آرامی از روی ناخن جدا کنید. اگر جدا کردن ناخن مصنوعی از روی ناخن هایتان همچنان دشوار است، مجدد به مدت چند دقیقه دستانتان را درون ظرف آب گرم، صابون و روغن قرار دهید.

3- استفاده از روغن کوتیکول

پس از اینکه تمام ناخن مصنوعی ها را از روی ناخنتان برداشتید، به کمک یک بافر ناخن نرم و باکیفیت باقی مانده چسب ناخن را پاک کنید و در نهایت به کمک مقداری روغن کوتیکول ناخن هایتان را هیدراته و مقاوم کنید.

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها