(ویدئو) اپیکون؛ جدیدترین مقصد گردشگری در بیابان ساحلی عربستان!

  • راضیه میرزاحیدری راضیه میرزاحیدری
  • ۳۰ آبان ۱۴۰۲
  • زمان مطالعه : 2.9 دقیقه

عصر ایران نوشت: معرفی پروژه اپیکون گام دیگری به سوی اهداف نیوم برای بازتعریف استانداردهای هتلداری و معماری در عربستان است.

نیوم، برنامه توسعه آینده نگر واقع در شمال غربی عربستان، از جدیدترین مقصد خود رونمایی کرده است که به نام "اپیکون" (Epicon) شناخته می شود. نیوم که به واسطه پروژه هایی مانند لاین و تروجنا مشهور شده است، این جدیدترین مقصد گردشگری لوکس خود را در کنار توسعه پروژه های دیگر معرفی کرده است.

معرفی پروژه اپیکون گام دیگری به سوی اهداف نیوم برای بازتعریف استانداردهای هتلداری و معماری در عربستان است.

اپیکون که قرار است در نزدیکی خلیج عقبه ساخته شود، شبیه به یک سراب درخشان در افق بیابان خواهد بود. این پروژه شامل ساخت دو برج آینده نگر در قالب یک هتل می شود که یکی از آنها 225 متر و دیگری 275 متر ارتفاع خواهند داشت. این برج ها میزبان 55 سوئیت و آپارتمان فوق لوکس خواهند بود که همگی در مجاورت استراحتگاه اپیکون قرار دارند که شامل 120 اتاق و 45 ویلای مسکونی ساحلی می شود.

برج های آینده نگر اپیکون در امتداد ساحل بیابانی

1

با معماری جذاب و آینده نگر، برج های اپیکون در نیوم به واسطه استفاده عمودی از فضا شناخته خواهند شد و ردپای نسبتا کوچکی در چشم انداز بیابان اشغال خواهند کرد. تیم پروژه اپیکون آن را به عنوان دروازه ای به آینده و فرار از واقعیت در نظر گرفته اند. مهمانان و ساکنان می توانند در یک کلوپ ساحلی کسب آرامش کرده و از خدمات سلامت در یک اسپا لذت ببرند.

پروژه اپیکون در امتداد خلیج عقبه مشرف به دریای سرخ شکل خواهد گرفت. تیم مسئول پروژه امیدوارند که مهمانان از ورزش های آبی لذت ببرند و به ماجراجویی در محیط اطراف ساحل بپردازند.

واحه ای آینده نگر در افق بیابان

1

برج های پروژه اپیکون توسط استودیو معماری معتبر 10دیزاین (10Design) طراحی شده و زیبایی آینده نگر به هم پیوسته با سطوح افقی، استخرهای روباز و دیگر فضاهای مشترک را ارائه می کند. انتظار می رود این طراحی جذابیت دیداری را افزایش داده و ردپای اکولوژیکی در بیابان را به حداقل برساند.

هدف این استراحتگاه برآوردن نیازهای مختلف بازدیدکنندگان است و خود را از طریق نوآوری های پیشرفته و خدمات کلاس جهانی به عنوان معیاری برای زندگی نمادین معرفی خواهد کرد.

1

1

1

1

1

راضیه میرزاحیدری
راضیه میرزاحیدری

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها