(ویدئو) عجیب و باورنکردنی؛ شیر کفتار بیچاره را شکار کرد و خورد!

  • مصطفی  جرفی مصطفی جرفی
  • ۸ اسفند ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.7 دقیقه

فرارو نوشت؛ یک شیر نر پس از کشتن یک کفتار آن را با آرواره‌های قدرتمند حمل کرد و لحظاتی بعد از لاشه آن تغذیه کرد. منظره وهم انگیز شکارچی اوج در حال کشتن دیگری شما را دچار لرز می‌کند!

ویکتوریا کرادوک راهنمای سافاری ۲۶ ساله توانست این منظره را با دوربین خود ثبت کند. او می‌گوید: چند روز بارانی بود و مهمانان من مشتاق دیدن اتفاقات استثنایی در حیات وحش بودند. به امید یافتن یک پلنگ نر قصد داشتیم به یک منطقه دورافتاده‌تر برویم، اما سرنوشت چیز دیگری برای ما در نظر گرفته بود. یک شیر نر را در حال تعقیب یک کفتار خالدار مشاهده کردیم.

هنگامی که به محل حادثه رسیدیم، با شیر نر باشکوه که در حال حمل کشتار غیرعادی خود بود ما را شوکه کرد. این منظره که شیر نر با لاشه کفتار به سمت ما می‌آمد، هم حیرت انگیز و هم وهم انگیز بود. تماشای یک شکارچی رأس که لاشه شکارچی دیگری را حمل می‌کندبسیار جذاب بود، به خصوص که شکارچیان به ندرت شکارچیان دیگر را می‌خورند، حتی اگر یکدیگر را بکشند.

رفتار شیر نر عجیب بود، زیرا او لاشه را به این‌طرف و آن‌طرف می‌کشید و هر ۱۰ تا ۲۰ متر تغییر جهت می‌داد. در ۱۵ دقیقه بعدی، شیر نر را تماشا کردیم که سعی می‌کرد بهتر گلوی کفتار را بگیرد، زیرا هنوز زنده بود، اما جراحات مرگباری متحمل شده بود.

سرانجام، شیر در میان بوته‌ها مستقر شد و شروع به تغذیه از لاشه کرد. این رفتار منحصر به فرد دیگری بود، زیرا خوردن کفتار توسط شیر که دشمنان دیرینه هستند اتفاقی نادر است. دو ساعت بعد با ماشین از کنار منطقه گذشتیم و هیچ نشانی از لاشه ندیدیم.

به عنوان یک راهنما، لحظاتی از این دست است که کار من را بسیار پر ارزش می‌کند. تماشای این حیوانات باورنکردنی در زیستگاه طبیعی خودو نشان دادن چنین رفتار غیرعادی یک امتیاز است. این یک منظره منحصر به فرد و فراموش نشدنی برای بازدیدکنندگان بود و من از اینکه بخشی از آن بودم احساس خوشبختی می‌کنم.

مصطفی  جرفی
مصطفی جرفی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها