رکورد فروش سری گلکسی S23

  • فریبا شاه نوری فریبا شاه نوری
  • ۱۰ اسفند ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.7 دقیقه

دیجیاتو نوشت؛ یکی از مدیران سامسونگ در کنگره جهانی موبایل اعلام کرده که فروش سری گلکسی S23 در بازه زمانی مشابه پارسال از سری گلکسی S22 فراتر رفته است. از میان سه عضو این خانواده، مدل S23 اولترا پرفروش‌ترین بوده و سهم تقریباً 60‌درصدی را از پیش‌خریدها به خود اختصاص داده است.

به گزارش CNBC، «پاتریک کومت»، از مدیران سامسونگ، در MWC 2023 در بارسلون اعلام کرد که پرچمداران جدید این شرکت نسبت به پرچمداران سال گذشته فروش بیشتری داشته‌اند و محبوب‌ترین مدل، گران‌ترین عضو این خانواده بوده است. مدل‌های S23 از تاریخ 28 بهمن‌ماه روانه بازار شدند و مخاطبان استقبال بسیار گرم‌تری از آن‌ها داشتند.

افزایش فروش گلکسی S23 بخشی از برنامه بزرگ سامسونگ است

کومت می‌گوید سامسونگ متعهد شده است تا در زمینه فروش گوشی‌های پریمیوم در سال 2023 به رشد دورقمی دست یابد. این یعنی افزون بر سری گلکسی S23، باید شاهد افزایش فروش گوشی‌های تاشوی این شرکت هم باشیم که نسل جدید آن‌ها باید در تابستان پیش رو عرضه می‌شود.

گوشی

این مدیر سامسونگ می‌گوید سهم بالاتر فروش گلکسی S23 اولترا نشان می‌دهد که با وجود افزایش احتیاط کاربران در بازار گوشی‌های پریمیوم، هنوز افراد زیادی هستند که بهترین محصولات دنیای موبایل را می‌خواهند. این مسئله از آن جهت برای این غول کره‌ای اهمیت دارد که در سال 2022 شرایط مطلوبی را پشت سر نگذاشت.

سامسونگ پارسال بدترین آمار فروش خود از سال 2013 به‌بعد را ثبت کرد و به گفته شرکت تحقیقاتی IDC، با افت فروش بیش از 15‌درصدی روبه‌رو شد. این مسئله البته تحت‌تأثیر تورم و چشم‌انداز تاریک اقتصاد جهانی بود. این غول کره‌ای پارسال از افت سالانه 16‌درصدی در درآمدهای کسب‌وکار موبایل و شبکه خود خبر داده بود.

بااین‌حال، آمارها نشان می‌دهند که گوشی‌های گران‌قیمت همچنان مشتریان خاص خود را دارند. براساس اطلاعات شرکت تحقیقاتی Canalys، گوشی‌های بالارده با قیمت بیشتر از 800 دلار در سال 2022 حدود 18 درصد از سهم بازار موبایل را در دنیا تشکیل داده‌اند.

فریبا شاه نوری
فریبا شاه نوری

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها