تماشای بازی فوتبال از نزدیک این دو مزیت را برای سلامتی دارد

  • عاطفه  رضوان نیا عاطفه رضوان نیا
  • ۴ فروردین ۱۴۰۲
  • زمان مطالعه : 2.4 دقیقه

روزیاتو نوشت؛ یک مطالعه ادعا می کند که تماشای فوتبال از نزدیک منجر به زندگی شادتر می شود. محققان دریافتند که شرکت در رویدادهای ورزشی زنده باعث می شود افراد کمتر احساس تنهایی کنند و بیشتر احساس کنند که زندگی ارزشمند است. این مطالعه بیش از ۷,۰۰۰ بریتانیایی را مورد بررسی قرار داد تا ببیند تماشای بازی ها چگونه بر زندگی آنها تأثیر می گذارد.

رفتن به مسابقه باعث می‌شود مردم به اندازه زمانی که شغل جدیدی پیدا می‌کنند احساس رضایت کنند. حضور در استادیوم به تقویت هویت اجتماعی و تعلق جمعی کمک می‌کند و باعث خوش خلقی می شود.

فوتبال

این مطالعه، اولین مطالعه ای است که به مزایای حضور در هر رویداد ورزشی در میان جمعیت بزرگسال می پردازد. یافته‌های این محققان می‌تواند برای شکل‌دهی استراتژی‌های سلامت عمومی آینده، مانند ارائه بلیط با قیمت کم تر برای گروه‌های خاص، مفید باشد.

بر اساس مطالعات قبلی، تماشای یک مسابقه فوتبال می تواند به اندازه یک پیاده روی سریع ۹۰ دقیقه ای قلب را تقویت کند.

فوتبال

آخرین تحقیقی که در این باره منتشر شده است، بزرگسالان ۱۶ تا ۸۵ ساله که در انگلستان زندگی می‌کنند مورد بررسی قرار داده تا ببینند حضور در یک رویداد ورزشی چگونه بر شادی آنها تأثیر می‌گذارد.

فوتبال

از آنها پرسیده شد که آیا در سال گذشته در یک رویداد ورزشی زنده شرکت کرده‌اند یا خیر و همچنین سؤالاتی در مورد اینکه چگونه سلامت زندگی و تنهایی خود را رتبه‌بندی می‌کنند، پرسیده شد. افرادی که برای تماشای بازی‌ها شرکت می‌کردند، رضایت از زندگی‌شان به طور قابل توجهی بالاتر بود، حس انزوای کمتری داشتند.

فوتبال

تماشای زنده ورزش از همه نوع فرصت های زیادی برای تعامل اجتماعی فراهم می کند که به نوبه خود احساس تنهایی را کاهش می دهد و حس امنیت را افزایش می دهد.

فوتبال

محققان بر مطالعات قبلی که رضایت از زندگی را با سلامت و زندگی طولانی تر مرتبط می دانستند، تاکید کردند. آنها معتقدند که مسئولین باید مردم را به حضور در رویدادهای این چنینی تشویق کنند.

عاطفه  رضوان نیا
عاطفه رضوان نیا

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها