طراحی ابزار کنترل والدین توسط تیک‌تاک

  • فریبا شاه نوری فریبا شاه نوری
  • ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.2 دقیقه

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ تیک‌تاک که متعلق به شرکت چینی بایت دنس است و با تفحص جهانی بر سر نزدیکی به دولت چین و حمایت از اطلاعات شخصی کاربران روبروست، در تلاش برای بهبود وجه عمومی خود است.

این اپلیکیشن که محبوبیت زیادی در میان کاربران نوجوان دارد، در تلفن‌ها و رایانه‌های دولتی آمریکا، کانادا و کشورهای دیگر به دلیل نگرانی های امنیتی، ممنوع شده است. تیک‌تاک مانند شبکه‌های اجتماعی دیگر با این انتقاد رو به رو است که برای حفاظت از نوجوانان در برابر محتوای نامناسب، اقدام کافی انجام نداده است.

تیک‌تاک در یک پست وبلاگ اعلام کرد طراحی قابلیت کنترل والدین در مراحل اولیه قرار دارد و این اپلیکیشن با والدین و سازمانهای جوانان و جامعه مدنی برای طراحی این ابزار مشورت خواهد کرد. این سرویس ویدئوی کوتاه همچنین قابلیت‌های جدیدی را برای کمک به کاربران برای محدود کردن زمانی که در این اپلیکیشن سپری می کنند، عرضه کرده و حسابهای متعلق به کاربران پایین ۱۸ سال به طور اتوماتیک محدودیت زمانی یک ساعت در روز را خواهند داشت. اگر نوجوانان تصمیم بگیرند محدودیت روزانه را حذف کرده و تیک‌تاک را به مدت بیش از ۱۰۰ دقیقه در روز مشاهده کنند، این اپلیکیشن پیامی را به آن ها نمایش داده و آن ها را تشویق می کند محدودیت زمانی بگذارند.

والدین اکنون قادر خواهند بود محدودیت زمانی دلخواه را برای استفاده نوجوانان‌شان از تیک‌تاک بر اساس روزهای هفته، تعیین کنند.

فریبا شاه نوری
فریبا شاه نوری

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها