(ویدئو) تولد 5 بچه گربه بسیار نادر در اسکاتلند

  • مصطفی  جرفی مصطفی جرفی
  • ۴ خرداد ۱۴۰۲
  • زمان مطالعه : 1.2 دقیقه

فرارو نوشت؛ پنج بچه گربه وحشی اسکاتلندی در معرض خطر انقراض در پارک حیات وحش هایلند در کارینگورم متولد شدند.

بچه گربه‌هایی که در اوایل آوریل به دنیا آمدند، وضعیت خوبی دارند و در هفته‌های آینده اولین معاینات سلامتی خود را دریافت خواهند کرد که در آن دامپزشکان متخصص می‌توانند جنسیت آن‌ها را تعیین کنند.

کیت گیلکریست، مدیر مجموعه حیوانات در پارک حیات وحش هایلند، گفت: ما از پذیرایی از پنج بچه گربه وحشی اسکاتلندی که در ۲ آوریل ۲۰۲۳ از تالا و بلر به دنیا آمدند، بسیار هیجان زده هستیم.

بچه گربه‌ها خیلی خوب کار می‌کنند و هر روز اعتماد به نفس بیشتری پیدا می‌کنند. دیدن کنجکاوی آن‌ها در مورد محیط اطرافشان و شروع به کاوش در خانه خود با تالا در کنارشان فوق العاده بود.

وی گفت: گربه‌های وحشی نمادین‌ترین حیوان اسکاتلند هستند، اما متأسفانه، یکی از در معرض خطرترین حیوانات ما نیز هستند. این گونه باورنکردنی به دلیل از بین رفتن زیستگاه و شکار در آستانه انقراض است.

اخیراً آن‌ها با آمیختگی با گربه‌های خانگی به طور فزاینده‌ای در معرض تهدید قرار گرفته‌اند. انجمن جانورشناسی سلطنتی اسکاتلند که پارک حیات وحش را اداره می‌کند، پروژه مشارکتی نجات گربه‌های وحشی را رهبری می‌کند.

این پروژه با کارشناسان ملی و بین‌المللی همکاری می‌کند تا جمعیت گربه‌های وحشی اسکاتلند را که به‌شدت در معرض خطر انقراض هستند، با پرورش و رهاسازی آن‌ها در منطقه حافاظت شده کارینگورم احیا کند.

مصطفی  جرفی
مصطفی جرفی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها