یک ترفند مخفیانه برای گرفتن عکس های حیرت انگیز با گوشی آیفون

  • تحریریه راهنماتو تحریریه راهنماتو
  • ۴ خرداد ۱۴۰۲
  • زمان مطالعه : 2.3 دقیقه

همشهری آنلاین نوشت؛ دکمه مخفی آیفون در نحوه عکس گرفتن کاربران تغییر شگرفی ایجاد می‌کند. در صورتی که کاربران شیوه جدید عکاسی با آیفون را یاد بگیرند،دیگر هرگز از روش قدیمی استفاده نخواهند کرد. با استفاده از این شیوه می‌توان سریع دوربین را برای عکاسی آماده کرد.

گرفتن یک عکس سریع از چیزی باورنکردنی بستگی به این دارد که شما دوربین را در یک لحظه راه اندازی کنید. اما زمانی که ناگزیر می‌شوید قفل گوشی خود را باز کرده، برنامه دوربین را جستجو کنید و روی آن ضربه بزنید، امکان دارد آن لحظه گذشته باشد و سوژه عکاسی شما از دست رفته باشد.

خوشبختانه یک هک آیفون کمتر شناخته شده وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند. لوگوی اپل در پشت گوشی می‌تواند به عنوان دکمه‌ای برای اقداماتی مانند گرفتن اسکرین شات یا باز کردن دوربین عمل کند. این دکمه (گزینه) «Back Tap»نام دارد و با به‌روزرسانی نرم‌افزار iOS ۱۴ که در سال ۲۰۲۰ برای آیفون‌ها عرضه شد، در دسترس قرار گرفت.  می‌توانید با جستجو در تنظیمات آیفون، Back Tap را فعال کنید.

1

  Back Tapدر قسمت تنظیمات آیفون قرار دارد و برای فعال کردن دکمه پشت گوشی ابتدا باید این گزینه را فعال کرد

نحوه استفاده از Back Tap در آیفون

برای روشن کردن این ویژگی، مطمئن شوید که به iOS ۱۴ یا سیستم عامل جدید تر مجهز شده‌اید، یعنی در واقع نرم افزار  شما به روز رسانی شده است. برای انجام این کار، به تنظیمات > عمومی > به روز رسانی نرم‌افزار بروید. سپس به برنامه تنظیمات خود بروید. به پایین اسکرول کنید و روی «Accessibility» ضربه بزنید و سپس «Touch» را بزنید. سپس به سمت «Back Tap» حرکت کنید.

شما این انتخاب را خواهید داشت که Double Tap یا Triple Tap را روشن کنید. هر کدام را که انتخاب کنید همان گزینه‌ها را به شما می‌دهد. برای مشاهده ویژگی‌هایی که اکنون می‌توانید با دو یا سه ضربه در پشت تلفن از آن‌ها استفاده کنید، ضربه بزنید. این ویژگی‌ها شامل باز کردن برنامه دوربین، گرفتن اسکرین شات، کم یا زیاد کردن صدا، بزرگنمایی، اسکرول و موارد دیگر هستند. به عنوان مثال، اگر می خواهید از Double Tap برای گرفتن اسکرین شات استفاده کنید، روی گزینه Double Tap کلیک کنید و سپسScreenshot  را علامت بزنید.

اکنون باید بتوانید تنها با دو بار ضربه زدن به پشت گوشی خود یک اسکرین شات بگیرید. به خاطر داشته باشید که اگر قاب گوشی‌تان ضخیم است، ممکن است این ویژگی کار نکند. می‌توانید با استفاده از مراحل مشابهی که در این مطلب به آن‌ها اشاره  شد، ویژگی‌ها را تغییر دهید یا هر زمان که بخواهید آن را خاموش کنید.

تحریریه راهنماتو
تحریریه راهنماتو

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها