دو دقیقه‌ای توی مایکروفر کیک درست کن! درست خوندی، فقط 2 دقیقه!

  • نغمه افشار نغمه افشار
  • ۲۷ شهریور ۱۴۰۲
  • زمان مطالعه : 1.8 دقیقه

راهنماتو- «مگه داریم کیکی که 2 دقیقه‌ای آماده بشه!؟»

وقتی استفاده از مایکروفر همه گیر شد، کسی از آن به عنوان وسیله‌ای که کیک بپزد یاد نمی‌کرد! نه اینکه قرار نباشد کار فر را بکند، بلکه بیشتر بحث بر سر قدرت بالای آن و سرعتش، جادوی گرم کنندگی آن و در کل قرار بود یک آچار فرانسه باشد که همه کار بکند! ولی در کمتر خانه‌ای جز گرم کردن غذا از آن استفاده شد!

به گزارش راهنماتو، امروزه در دستورهای مختلف آشپزی استفاده‌های مختلف از مایکروفر را یاد می‌گیرید. اینکه چقدر می‌شود از این وسیله نجیب و بی سروصدا خوب استفاده کرد.

دلتان کیک می‌خواهد؟! به روی چشم! دو دقیقه! ظرف دو دقیقه فقط می‌توانید یک کیک داغ خوشمزه را نوش جان کنید! باورکردنی است؟! حتی اگر به سوپر بغل خانه هم زنگ بزنید کمتر از 15 دقیقه کیک به دستتان نمی‌رسد! تازه کیکی که نه داغ و تازه است، نه ارزش غذایی کیک سلامت خانگی را دارد!

این دستور را خیلی زود ذخیره کنید و برای تمام لحظاتی که هوس کیک داغ به سرتان می‌زند کنار بگذارید. کم کم به خودتان می‌آیید و می‌بینید که هر روز دارید کیک می‌خورید! چاق شدنی هم وسط نیست! چون این کیک خیلی رژیمی است!

مواد لازم:

ماده غذاییمقدار
آرد جو دو سر پرک

60 گرم

تخم مرغ

2 عدد

کره بادام زمینی

2 قاشق غذاخوری

بیکینگ پودر

یک قاشق چایخوری

وانیل

نصف قاشق چایخوری

عسل

یک قاشق غذاخوری

چیپس شکلاتی

به مقدار لازم

طرز تهیه:

یک سوت کنارتان بگذارید! چون وقتی مواد را آماده کنید ظرف سه سوت کیک شما حاضر است!

همه مواد را با هم در یک ظرف گود مخلوط کنید که یک دست بشوند. حتی می‌توانید همه را با هم داخل مخلوط کن بریزید.

یک ظرفی را که برای قرار دادن داخل مایکروفر مناسب باشد چرب کنید و مواد را داخل آن بریزید و با بالاترین قدرتی که مایکروفرتان دارد (900) آن را به مدت 2 دقیقه بپزید.

ساده نبود؟! انصافا در راه آشپزخانه نیستید که این کیک را تهیه کنید؟! نوش جان! راستی تا یادم نرفته بگویم، اگر مواد را داخل مخلوط کن ریختید چیپس شکلاتی‌ها را آخر سر با مواد ترکیب کنید که خرد نشوند.

 

 

نغمه افشار
نغمه افشار

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها