خلاقانه ترین ایده های چیدمان مبلمان در پذیرایی کوچک

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۲۷ شهریور ۱۴۰۲
  • زمان مطالعه : 3.8 دقیقه

راهنماتو- چیدمان لوازم، اثاثیه و مبلمان در یک اتاق نشیمن کوچک اغلب اوقات چالش برانگیز است. بسیاری از ما تصور می کنیم که در چنین فضاهایی برای جلوگیری از کوچک به نظر رسیدن و اشغال فضای اتاق باید لوازمی مانند مبلمان را به طور کلی حذف کنیم. اگر شما هم اینطور فکر می کنید، سخت در اشتباهید! با کمی دقت در انتخاب و چیدمان لوازم منزل، می توانید فضایی آرامش بخش، دلچسب و راحت در منزلتان ایجاد کنید. در ادامه با معرفی بهترین ایده های چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن کوچک با راهنماتو همراه باشید.

1- از مبلمان مناسب استفاده کنید

به گزارش راهنماتو، از سرویس مبلمان متناسب با فضای اتاق نشیمن خود استفاده کنید. کوچک بودن اتاق نشیمن به این معنا نیست که فقط یک مبل یا کاناپه را در آن جای دهید. از خرید مبلمان های سایز بزرگ صرفنظر کنید و به جای آن از مبلمان های مدولار و میزهای عثمانی برای جلوگیری از شلوغ و کوچک به نظر رسیدن فضای اتاق نشیمن خود استفاده کنید.

دکوراسیون


2- از نیمکت مبلی استفاده کنید

در فضای زیر پنجره از نیمکت های مبلی استفاده کنید. این نیمکت ها به شما کمک می کنند از فضای زیر پنجره حداکثر استفاده را ببرید. استفاده از از چند کوسن بزرگ و شیک نیز برای ایجاد تکیه گاه و دنج تر کردن فضا ایده خوبی است.

دکوراسیون


3- از آینه برای بزرگتر نشان دادن فضا استفاده کنید

استفاده از آینه در اتاق نشیمن یکی از بهترین ایده ها برای بزرگتر نشان دادن فضا است. آینه ها با منعکس کردن نور در اطراف اتاق توهم فضای گسترده ای را ایجاد می کنند. چند آینه با اشکال مختلف هندسی مانند دایره، مستطیل و بیضی فضای اتاق را دلبازتر و بزرگتر از آنچه هست، نشان می دهند.

دکوراسیون


4- از مبل تختخواب شو استفاده کنید

اگر مهمان شبانه زیاد دارید، می توانید از مبل تختخواب شو استفاده کنید. این نوع مبلمان ها فوق العاده راحت هستند، ظاهر زیبایی دارند و فضای کمی را اشغال می کنند و علاوه بر مبلمان می توانند به عنوان تختخواب نیز مورد استفاده قرار گیرند.

دکوراسیون


5- یک گوشه دنج ایجاد کنید

از پنجره های خلیجی، طاقچه‌ها و فرورفتگی‌های عجیب و غریب نهایت استفاده را ببرید. این قسمت ها فضای با ارزش کف را اشغال نمی کنند و می توانید از آنها برای ایجاد یک فضای نشیمن راحت بهره ببرید.

دکوراسیون


6- در چیدمان اتاق نشیمن مستطیلی خلاقانه عمل کنید

اگر اتاق نشیمن منزلتان باریک و مستطیلی شکل است، باید خارج از خارج از چارچوب فکر کنید و خلاقیت بیشتری به خرج دهید. طاقچه‌ها، فرورفتگی‌ها و پنجره‌های کوتاه مکان مناسبی برای قرار دادن لوازم تزئینی هستند. در چنین مکان هایی بهتر است مبلمان را به صورت پراکنده بچینید و از کنار هم قرار دادن آنها خودداری کنید.

دکوراسیون


7- از فضای پشت مبلمان نهایت استفاده را ببرید

هر بخشی از فضاهای کوچک یک فرصت مناسب برای چیدمان است. در این تصویر فضای مطالعه کوچکی را مشاهده می کنید که با قرار دادن یک میز باریک و یک صندلی زیبا در پشت مبلمان ایجاد شده است.

دکوراسیون


8- یک نقطه کانونی ایجاد کنید

با چیدمان مناسب مبلمان یک نقطه کانونی در اتاق نشیمن خود ایجاد کنید. تلویزیون، شومینه، پنجره یا لوازم دکوری را در اطراف و یا مستقیماً رو به نقطه کانونی قرار دهید تا دید واضحی داشته باشید.

دکوراسیون

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها