بلندقدترین سگ جهان رکورددار گینس پس از مبارزه با سرطان در سه سالگی از دنیا رفت

  • تحریریه راهنماتو تحریریه راهنماتو
  • ۲۸ شهریور ۱۴۰۲
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

روزیاتو نوشت؛ زئوس از نژاد گریت دِین (دانمارکی بزرگ) با ارتفاع ۱.۰۴ متر که نامش به عنوان قدبلندترین سگ زنده جهان در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شده بود، پس از نبردی غم انگیز با سرطان در سه سالگی از دنیا رفت.

قد زئوس زمانی که می‌ایستاد به ۲.۱۳ متر می‌رسید که باعث می‌شد صاحبانش در تگزاس بسیار کوتاه‌قد به نظر برسند. او در سال ۲۰۲۲ جا پای یک Great Dane دیگر که نام آن هم زئوس بود گذاشت و رکورد جهانی گینس را برای بلندقدترین سگ جهان به نام خود ثبت کرد.

1

اما مبارزه با سرطان در اوایل سال جاری میلادی یکی از پاهایش را از او گرفت و به نبردی جانفرسا با ذات الریه انجامید. در نهایت سه روز پیش صاحبان زئوس در شبکه های اجتماعی و در مصاحبه ای با کتاب رکوردهای جهانی گینس از مرگ حیوان خانگی خود خبر دادند.

1

1

1

بریتانی دیویس، صاحب او گفت: «زئوس یک سگ واقعا خاص بود. او مهربان، دوست داشتنی و سرسخت بود اما همیشه از دیدن خانواده و بسیاری از دوستانش در طول ماجراجویی‌هایی که داشت خوشحال بود. زئوس در طول زندگی کوتاه سه ساله‌اش زندگی زیادی اندوخت و آماده بود تا بر سرطان غلبه کند.»

پدر زئوس اضافه کرد: «او در حالی که سرش در دامان مادرش بود از دنیا رفت.»

1

پس از تشخیص سرطان، دیویس یک صفحه GoFundMe ایجاد کرد تا بتواند برای هزینه های سنگین درمان سرطان زئوس کمک مالی جمع کند. او توانست ۱۲ هزار و ۲۴۴ دلار جمع آوری کند و با پیشرفت درمان زئوس روند آن را به اطلاع حامیانش می‌رساند.

1

1

دیویس که زئوس را در تولگی از برادرش به عنوان هدیه دریافت کرده بود پس از آنکه متوجه رشد قابل توجه او شد تصمیم گرفت آن را در رکوردهای جهانی گینس ثبت کند.

سگ های نژاد گریت دین اغلب تا هفت یا ۱۰ سالگی عمر می‌کنند.

1

پیش‌تر صاحب زئوس گفته بود که او هر غذایی روی پیشخوان باقی بماند را به راحتی می‌خورد و از سینک ظرفشویی آب می‌نوشد. زئوس همچنین به دلیل جثه بزرگ خود در طول شبانه روز ۱۲ ظرف غذا می‌خورد و به گفته صاحبانش، هزینه‌هایش به اندازه یک انسان بود.

تحریریه راهنماتو
تحریریه راهنماتو

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها