یک قاشق کره بادوم زمینی چه خاصیتی داره؟!

  • نغمه افشار نغمه افشار
  • ۲۸ شهریور ۱۴۰۲
  • زمان مطالعه : 1.2 دقیقه

راهنماتو- «کره بادوم زمینی که مزه نداره آخه؟!»

طرفداران کره بادام زمینی در کل دنیا زیاد هستند. افرادی هستند که ظرف این خوراکی خوشمزه و مقوی از دستشان نمی‌افتد. صبحانه، میان وعده حتی اگر رهایشان بکنی دم به دقیقه کره بادام زمینی می‌خورند! در مقابل هم عده‌ای هستند که اعتقاد دارند طعم این کره مثل گچ توی دهان می‌ماسد و با خوردن آن حس خفگی دارند! سلیقه‌ها متفاوت است دیگر!

به گزارش راهنماتو، کره بادام زمینی بین ورزشکاران و کسانی که رژیم لاغری دارند از محبوبییت خاص‌تری برخوردار است. این خوراکی جذاب و خوشبو از تفت دادن بادام زمینی تهیه می‌شود. در انواع مختلفی یافت می‌شود که می‌توان از آنهایی که فاقد شکر هستند یا آنهایی که پروتئین وی هم دارند نام برد. بعضی از کره‌ها از بادام زمینی خرد شده هم در خود دارند و برخی دیگر صاف و یکدست هستند.

برای اینکه بدانید چه خواصی دارد یک قاشق کره بادام زمینی را بررسی می‌کنیم!

یک قاشق غذاخوری کره بادام زمینی حاوی 4 گرم پروتئین، 25 میلی گرم منیزیم، 8 گرم چربی، 12 گرم فیبر، 35 گرم کربوهیدرات و مقادیر قابل توجهی آهن، ویتامین E، B6 و B3 است. لازم است بدانید که همین یک قاشق فقط 94 کالری دارد که می‌توانید آن را با نان تست شده و موز میل کنید و یک صبحانه کامل داشته باشید. حتی می‌توانید برای اینکه رژیمی‌تر رفتار کنید از مقداری دانه چیا هم بر روی آن استفاده کنید. دانه چیا سطح اشتهای شما را کنترل خواهد کرد.

 

نغمه افشار
نغمه افشار

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها