(تصویر) نگاهی به داخل جت‌های خصوصی بیل‌گیتس!

  • تحریریه راهنماتو تحریریه راهنماتو
  • ۲۸ شهریور ۱۴۰۲
  • زمان مطالعه : 2.6 دقیقه

خبرآنلاین نوشت؛ بیل گیتس با سفر با جت شخصی خود بحث‌های زیادی را ایجاد کرده‌است. بنیانگذار مایکروسافت که تبدیل به فعال آب و هوا شده است، کمتر از چهار جت تجاری دارد. کلکسیون او نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار ارزش دارد و دارای یک گلف استریم G۶۵۰ برتر است.

 بیل گیتس میلیاردر، کتابی به نام چگونه از فاجعه آب و هوایی جلوگیری کنیم نوشته است. در آن، او اعتراف می‌کند که یک "پیام رسان ناقص" است زیرا در خانه‌های بزرگ زندگی می‌کند و با جت شخصی سفر می‌کند. طبق گزارش‌ها، سال گذشته، گیتس ۳۹۲ پرواز با جت‌های شخصی انجام داده‌است که به طور متوسط بیش از یک پرواز در روز بود.

بر اساس آخرین اطلاعات در دسترس عموم، بنیانگذار مایکروسافت دارای چهار جت خصوصی است. مجموعه او تا حدودی نه یک بلکه از دو گلف استریم G۶۵۰ER تشکیل شده‌است که هر کدام نزدیک به ۷۰ میلیون دلار قیمت دارند.

نقطه برجسته ناوگان گیتس Gulfstream G۶۵۰ER او است. این دو هواپیما در سال ۲۰۱۸ ساخته شدند و جایگزین دو جت قبلی بمباردیر ۷۰۰ گلوبال اکسپرس شدند.

1

یکی به عنوان N۸۸۷WM و دیگری به عنوان N۱۹۴WM در شرکتی به نام MENTE LLC در ایالت واشنگتن ثبت شده است.

G۶۵۰ می‌تواند ۱۱ تا ۱۸ مسافر را در خود جای دهد و نسخه برد اضافی دارای حداکثر برد ۷۵۰۰ نیوتن متر یا ۱۳۸۹۰ کیلومتر است. حدود ۴۵۰ گالن سوخت در ساعت می سوزاند و می تواند به حداکثر سرعت ۰.۹۲۵ ماخ برسد. این جت با پرواز بین سنگاپور و توسان، آریزونا، در ۱۵ ساعت و ۲۳ دقیقه در سال ۲۰۱۹، سریع ترین و دورترین رکورد را برای جت تجاری دارد.

جت های Gulfstream گیتس دارای چهار منطقه برای کار، سرگرمی و استراحت هستند. صندلی های چرمی دست ساز تبدیل به تخت می‌شوند و هواپیما می‌تواند تا ده نفر را در خود جای دهد. بیش از ۵۰۰ گلف استریم G۶۵۰ در سراسر جهان در خدمت هستند و این نوع در حال حاضر بیش از ۱۲۵ رکورد سرعت جهانی را به ثبت رسانده است.

1

دومین G۶۵۰ او که N۱۹۴WM ثبت شده است، به نظر می‌رسد سال گذشته فروخته شده‌است. تحقیقات Simple Flying نشان داد که این هواپیما اکنون در TVPX Aircraft Solutions در یوتا ثبت شده‌است.

از دیگر صاحبان این جت درجه یک می توان به جف بزوس، بنیانگذار آمازون، اپرا وینفری و کیم کارداشیان اشاره کرد.

چلنجر ۳۵۰ ادعا می کند که بزرگترین و آرام ترین کابین در کلاس خود است و می تواند تا ده مسافر را حمل کند. حداکثر برد آن ۳۲۰۰ نیوتن متر یا ۵۹۰۰ کیلومتر و حداکثر سرعت ۰.۸۳ ماخ است.

او اخیراً هواپیمای ملخی کوچک خود را در پایان سال گذشته ارتقاء داده است. یک هواپیما با نام N۸۹۷WM برای جایگزینی یک هواپیمای شناور موجود از همان نوع خریداری شد.

تحریریه راهنماتو
تحریریه راهنماتو

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها