عجیب اما واقعی؛ رونالدو ۶ وعده در روز غذا می‌خورد!

  • تحریریه راهنماتو تحریریه راهنماتو
  • ۲۸ شهریور ۱۴۰۲
  • زمان مطالعه : 2.6 دقیقه

همشهری آنلاین نوشت؛ امکان دارد زیباترین و بهترین خودروی دنیا مال شما باشد، اما اگر سوخت مناسبی در باک آن نریزید، داشتن زیباترین ماشین دنیا هیچ فایده‌ای برایتان نخواهد داشت. رونالدو، به طرز عجیبی به این گفته اعتقاد دارد و رژیم غذایی خود را بسیار جدی می‌گیرد.

رونالدو در توضیح رژیم غذایی خود می‌گوید: یک تمرین خوب باید با یک رژیم غذایی خوب ترکیب شود. من یک رژیم غذایی با پروتئین بالا، با مقدار زیادی کربوهیدرات سبوس‌دار، میوه و سبزیجات می‌خورم و از غذاهای شیرین پرهیز می‌کنم.

به گزارش سایت گل، بازیکن ملی پوش پرتغالی یک متخصص تغذیه شخصی دارد که از زمان حضور در رئال مادرید با او کار کرده است و شش وعده غذایی کوچک در روز یا هر سه تا چهار ساعت یک وعده غذا می‌خورد. این شیوه غذا خوردن این نه تنها متابولیسم (سوخت و ساز بدن) را ثابت و مطلوب را حفظ می‌کند، بلکه از احساس ضعف و گرسنگی بدن در طول روز جلوگیری می‌کند. 

علاقه به ماهی

1

او ماهی دوست دارد، به ویژه اره ماهی، باس دریایی(ماهی خاردار که به آن گرگ دریایی هم می‌گویند) و ماهی پورگی. غذای مورد علاقه او «باکالائو براز»( bacalhau a braz) است که مخلوطی از ماهی کاد (روغن‌ماهی)، پیاز، سیب زمینی نازک برش شده و تخم مرغ درشت است. او همچنین مقدار زیادی میوه و پروتئین بدون چربی می‌خورد.

رونالدو می‌گوید: در رستوران‌ها اغلب استیک و سالاد سفارش می‌دهد و هرگز چیزی منجمد نمی‌کند و هر چیزی که می‌خورد تازه است. رژیم غذایی او حاوی مقدار زیادی گوشت بدون چربی است چراکه مصرف پروتئین بالا باعث ترمیم عضلات مهم بدن می‌شود.

رونالدو برای صبحانه خود به غذاهایی مانند پنیر، ژامبون، ماست کم‌چرب در کنار میوه‌های فراوان و همچنین نان تست آووکادو اهمیت می‌دهد.

اهمیت منظم غذا خوردن

1

رونالدو در توضیح اهمیت منظم غذا خوردن می‌گوید: به طور منظم غذا بخورید. اگر به طور منظم تمرین می‌کنید، مهم است که سطح انرژی را بالا نگه دارید تا بدن شما برای عملکرد بهتر سوخت‌رسانی کند. من گاهی اوقات تا شش وعده غذایی کوچکتر در روز می‌خورم تا مطمئن شوم انرژی کافی برای انجام هر جلسه تمرین در سطح بالا دارم.

آبرسانی به بدن نیز برای رونالدو بسیار اهمیت دارد. او در این باره می‌گوید: نوشیدن آب بسیار مهم است اما او برای حفظ بدن خود در بهترین شرایط، از مصرف الکل و نوشابه‌های گازدار نیز اجتناب می‌کند. او همچنین برای جبران کمبود ویتامین‌های مورد نیاز بدن خود، مصرف مولتی ویتامین را در رژیم غذایی‌اش گنجانده است.

کریستیانو رونالدو که عاشق واقعی غذا است، به احتمال زیاد رژیم غذایی تغذیه خود را بسته به خواسته‌های باشگاه و خواسته‌های حرفه‌ای خود تغییر می‌دهد. در نتیجه، برنامه غذایی معمولی او می‌تواند به طور گسترده به عوامل زیادی بستگی داشته باشد.

تحریریه راهنماتو
تحریریه راهنماتو

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها