6 اشتباه در لباس پوشیدن که شما را پیرتر از سنتان نشان می دهند

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۲۸ شهریور ۱۴۰۲
  • زمان مطالعه : 3.6 دقیقه

راهنماتو- خواه یک جوان 25 ساله باشید یا یک فرد 55 ساله، پوشش بخش مهمی از ظاهر شماست، خصوصا زمانی که نوبت به تعیین سن شما می رسد. مطمئناً، پوست درخشان و اندام بی عیب و نقص در وهله اول نشان دهنده سن و سال هر فردی است. اما استایل و نوع پوشش نیز می تواند بر پیرتر یا جوان تر نشان دادن افراد تاثیر گذار باشد. یک لباس نامناسب می تواند سن شما را بیشتر از آنچه که هست، نشان دهد. پس اگر می خواهید بیشتر از سنتان به نظر نرسید، این اشتباهات را تکرار نکنید.

1- از پوشیدن بیش از حد لباس های مشکی خودداری کنید

به گزارش راهنماتو، رنگ مشکی همیشه شیک و زیبا است. اما داشتن یک استایل سرتاپا مشکی موجب پیرتر به نظر رسیدن چهره شما می شود. از آنجایی که همه ما حداقل چند لباس مشکی در کمدمان داریم، بهتر است آنها را با یک روسری رنگی جذاب ست کنید؛ یا یک لباس یقه اسکی رنگ روشن بپوشید تا رنگ مشکی مانتو، ژاکت یا پالتوتان خیلی به صورتتان نزدیک نشود. همچنین می توانید با استفاده از آرایش به متعادل کردن استایلتان کمک کنید. استفاده از گوشواره و گردنبندهای رنگارنگ نیز می تواند استایل شما را زیبا کند.

2- از پوشیدن بیش از حد رنگ های ملایم خودداری کنید

رنگ پوست ما با افزایش سن کمرنگ تر می شود. بنابراین استفاده بیش از حد از رنگ های پاستیلی (رنگ پریده) که دارای روشنایی رنگ بالا و غلظت رنگ پایینی هستند، توصیه نمی شود. اگر چه این رنگ ها بسیار ملایم، روشن و شاد هستند، اما استفاده بیش از حد از آنها در استایلتان می تواند شما را پیرتر نشان دهد. اگر می خواهید از لباس های رنگ روشن استفاده کنید، رنگ های خنثی کم رنگ مانند عاجی، خاکستری روشن و بژ انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

استایل

3- از پوشیدن لباس های سایز بزرگ خودداری کنید

این روزها لباس های شل و گشاد مد شده اند. آنها ظاهر زیبایی دارند و بسیار راحت هستند. سعی کنید هر بار فقط برای نیمی از بدن خود از این لباس ها استفاده کنید. زمانی که سرتاپای خود را با لباس های سایز بزرگ و گشاد می پوشانید، اینطور به نظر می رسد که قصد دارید چاقی بدنتان را پنهان کنید. این کار موجب می شود شما پیرتر از آنچه که هستید به نظر برسید. علاوه بر این پوشاندن تمام قسمت های بدن نیز موجب پیرتر نشان دادن شما می شود.

4- از عینک های قدیمی استفاده نکنید

اگر چندین سال است که عینکتان را عوض نکرده اید و از مد افتاده است، از آن استفاده نکنید. عینک های قدیمی نیز شما را مسن تر از آنچه که هستید، نشان می دهند. اغلب عینک های بدون فریم سن را بالا می برند. استفاده از عینک های فریم دار جدید به پوشاندن چین و چروک زیر چشم و استتار حلقه های تیره کمک می کنند.

استایل

5- از ست های همسان استفاده نکنید

استفاده از اکسسوری ها و ست های همسان می تواند شما را پیرتر از سنتان نشان دهد. از گوشواره، گردنبند و دستبند همسان استفاده نکنید. از ست هایی استفاده کنید که به شما اعتماد به نفس می دهند و اکسسوری های همسان را کنار بگذارید.

6- از لباس های بی شکل استفاده نکنید

با بالا رفتن سن، ممکن است اندام بسیاری از ما دچار تغییراتی شود و برجستگی های اضافی بر روی شکم و پهلو و دیگر قسمت های بدن ایجاد شود. در این مواقع حتما نیاز نیست از لباس های بی شکل و بدفرم استفاده کنید. باید بدانید که چه لباسی مناسب استایل شما است و قادر است به خوبی این برجستگی ها را بپوشاند. با انتخاب یک لباس زیبا متناسب با اندامتان از بیشتر به نظر رسیدن سنتان جلوگیری کنید.

استایل

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها