این 3 کارو با سرخ کن بدون روغن انجام نده!

  • نغمه افشار نغمه افشار
  • ۲۸ شهریور ۱۴۰۲
  • زمان مطالعه : 2.2 دقیقه

راهنماتو- «هر روز یه چیزی مد میشه!»

این حرف کاملا درست است ولی در بین تمام وسایل و تجهیزاتی که هر روز در بازار لوازم خانگی می‌بینید آنهایی که کاربردی هستند و فوایدی دارند اگر درست به کار گرفته بشوند خیلی خوب است و برای زندگی و سلامت مفید هستند.

به گزارش راهنماتو، سرخ کن‌های بدون روغن یا همان هواپز با استقبال زیادی مواجه شده است. هر صفحه‌ی اینترنتی را که باز می‌کنید آموزش یک مدل غذا، کیک، شیرینی یا حتی کارهای عجیب و غریب با این دستگاه دیده می‌شود که بعضی از آنها واقعا مفید هستند و برخی به گفته‌ی متخصصان لوازم خانگی، برای دستگاه خیلی مضرند.

اینکه بتوانید تمام غذاهای سرخ کردنی را بدون روغن یا با حداقل مصرف روغن تهیه کنید بسیار برای سلامت شما قابل اهمیت است. اما نکته‌ی مهم این است که هر دستگاهی را هم بهر کاری ساخته‌اند! یک سری کارهای محیرالعقول مشاهده می‌شود که قطعا به مرور و شاید هم به یکباره موجب آسیب زدن جزیی یا همیشگی دستگاه خواهد شد. جدای از این مساله که چه کارهایی را باید با آن صورت داد بهتر است به این مساله دقت داشته باشید که چه کارهایی را با این دستگاه انجام ندهید تا عمر آن طولانی بماند!

  • داخل سرخ کن روغن نریزید

اسم این دستگاه و قابلیت اصلی آن این است که بدون روغن برای شما غذا بپزد، یا با حداقل روغن! پس اگر می‌خواهید خوراکی را در آن سرخ کنید قبل از اینکه داخل دستگاه قرار بدهید ماده غذایی را با اسپری روغن بزنید یا با فرچه به آن روغن بمالید یا که نه، بدون روغن داخل دستگاه بگذارید. روغن زیاد در این دستگاه موجب می‌شود که المنت‌های آن چرب بشوند و این طول عمر دستگاه را کاهش می‌دهد.

  • داخل هواپز خورش درست نکنید!

عزیزان دل! خورش درست کردن کار سرخ کن نیست! اصلا یک نگاه به داخل این دستگاه بیندازید متوجه می‌شوید که کلا برای سرخ کردن یا گریل کردن آماده سازی شده است. قابلمه چه اشکالی دارد که می‌خواهید با این دستگاه خورش بپزید؟! برای این یک کار و کلا هر نوع غذایی که مایع است مثل آش، سوپ و... دور این دستگاه را خط بکشید! چرا؟ چون بخاری که تشکیل می‌شود دستگاه را به نابودی خواهد کشاند!

  • با دستگاه پفیلا آماده نکنید!

پفیلا که روغن زیادی مصرف نمی‌کند، پس به شما توصیه می‌کنم پفیلای عزیزتان را یا روی گاز یا داخل مایکروفر درست کنید! دانه‌های ذرت وقتی از هم باز می‌شوند داخل المنت‌ها و فن دستگاه گیر می‌کنند و شما به خاطر یک ذرت ناقابل سرخ کن خود را ممکن است از دست بدهید! به خودتان و دستگاه رحم کنید! با تشکر!

نغمه افشار
نغمه افشار

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها