(تصاویر) 8 گیاه آپارتمانی زیبا که در هر آشپزخانه ای رشد می کنند

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۳ مهر ۱۴۰۲
  • زمان مطالعه : 5.1 دقیقه

راهنماتو- گیاهان آپارتمانی یکی از پرطرفدارترین گزینه ها برای دکوراسیون منازل هستند که علاوه بر زیبایی با از بین بردن سموم موجود در هوای اتاق، به تصفیه هوا کمک می کنند. از پذیرایی گرفته تا اتاق خواب و حتی آشپزخانه، می توان هر بخش از خانه را با گیاهان آپارتمانی مزین کرد. با توجه به فراوانی گیاهان و تنوع نیازهای آنها باید گیاه مناسب برای هر فضا انتخاب کرد. اگر قصد خرید گیاه آپارتمانی برای آشپزخانه منزل خود را دارید، باید گیاهانی را خریداری کنید که در برابر نوسانات دمایی مقاوم باشند، هوای آشپزخانه را تصفیه کنند و جلوه زیبایی به فضای آشپزخانه منزل شما ببخشند. در ادامه با معرفی گیاهان آپارتمانی مناسب محیط آشپزخانه با راهنماتو همراه باشید.

1- پتوس

به گزارش راهنماتو، پتوس یک گیاه رونده آپارتمانی محبوب و بسیار مقاوم است که سازگاری خوبی با محیط دارد. این گیاه زیبا دارای برگ های سبز نوک تیز و قلبی شکلی است، به سادگی از بین نمی رود و به راحتی خود را با شرایط محیطی مختلف تطبیق می دهد. می توانید با کاشت پتوس در گلدان های آویزی جلوه زیبایی به آشپزخانه منزلتان ببخشید، بدون اینکه فضای کانتر را اشغال کنید!

 پتوس


2- فیلودندرون

فیلودندرون یک گیاه همیشه سبز است که عنوان گیاه آپارتمانی مقاوم و با نگهداری ساده شناخته می شود. این گیاه جثه نسبتا بزرگی دارد، در برابر خشکی مقاوم است و در نور کم نیز می تواند دوام بیاورد. فیلودندرون‌ ها عموما در دو نوع رونده و غیر رونده گروه‌بندی می‌شوند. فیلودندرون رونده برگ‌هایی به رنگ سبز تیره و به شکل قلب و رشدی به سمت بالا دارد و بیشتر در گلدان های آویزی نگهداری می شود. فیلودندرون غیر رونده دارای برگ های بسیار بزرگی است و رشد آرامی دارد.

 فیلودندرون


3- ساکولنت ها

ساکولنت ها یکی از بهترین گزینه ها برای تزئین یک کانتر آشپزخانه با نورگیر خوب هستند. این گیاهان گونه های بسیار متنوعی دارند و از افراد مبتدی گرفته تا پرورش دهندگان حرفه ای گل و گیاه، می توانند به سادگی آن را پرورش دهند. ساکولنت‌ها گیاهانی بسیار مقاوم هستند و بافت گوشتی و مخصوص آنها امکان زنده ماندن در محیط های خیلی خشک را فراهم می کند. آنها آب را در برگ‌ها، ریشه یا ساقه‌ی خود ذخیره می‌کنند، معمولا به صورت ستونی یا کروی رشد می کنند و محل اصلی فتوسنتز آنها ساقه است.

 ساکولنت ها


4- گیاه عنکبوتی

گیاه عنکبوتی یا کلروفیتوم یکی از گیاهان آپارتمانی پرطرفدار است که نگهداری آسانی دارند. این گیاه دارای برگ های گندمی شکل خمیده با شاخه های سیمی مانند است و در فصل تابستان گل های سفید ریزی بر روی آن نمایان می شوند. گیاه عنکبوتی در هر شرایطی به خوبی رشد می کند و گزینه مناسبی برای نگهداری در گلدان های آویزی است. بر روی برگ های گیاه عنکبوتی واریته های مختلفی با خطوط طلایی زرد و کرم وجود دارد که به موازات رگبرگ ها سطح برگ را تزئین می کنند.

گیاه عنکبوتی


5- سانسوریا

سانسوریا یا گیاه زبان مادرشوهر گیاهی بسیار زیبا و مقاوم با برگهای کشیده و بلند است که با دمای اتاق و نور غیر مستقیم کاملا سازگار است و به آبیاری زیاد نیز نیاز ندارد. این گیاه به ندرت با آفات و تجمع حشرات گلدانی روبرو می شود. تحقیقات ناسا نشان می دهند که گیاه سانسوریا می تواند با از بین بردن سمومی مانند فرمالدئید و بنزن به تصفیه هوای داخل خانه کمک کند.

سانسوریا


6- فیکوس الاستیکا

اگر به دنبال یک گیاه بزرگ برای نگهداری در آشپزخانه منزلتان می گردید، پیشنهاد می کنیم فیکوس الاستیکا را خریداری کنید. فیکوس الاستیکا گیاهی از راسته گلسرخ سانان و از تیره موراسه است و بالغ بر 800 گونه مختلف دارد. این گیاه دارای برگ هایی پهن، براق و نوک تیز به رنگ سبز و ابلق است و بافت چرمی شکل دارد. فیکوس الاستیکا یک گیاه همیشه سبز است که در برابر نور و تغییرات دما مقاوم است و در فنگ شویی نیز به عنوان گیاه جاذب خوش شانسی، ثروت و رفاه شناخته می شود.

فیکوس الاستیکا


7- قهوه عربیکا

قهوه عربیکا یک گیاه همیشه سبز است که نور کم را تحمل می کند و یکی از گیاهان سازگار با محیط آشپزخانه است. این گیاه در سه سالگی شکوفه می دهد و گل های سفید زیبایی بر روی آن ظاهر می شوند. گیاه قهوه عربیکا پس از چهار سال به درختچه ای زیبا تبدیل می شود و برگ های براق و زیبایش زینت بخش منزل شما خواهد شد. این گیاه برای رشد به نور غیر مستقیم و آبیاری مکرر نیاز دارد.

 قهوه عربیکا


8- بنفشه آفریقایی

بنفشه آفریقایی یک گیاه گلدار در رنگ های بنفش، آبی، سفید، صورتی، قرمز، زرشکی و ارغوانی است که برگ هایی مخملی و کرک دار به رنگ سبز تیره دارد. این گیاه در صورت مهیا بودن شرایط می تواند در تمام طول سال گل بدهد و زیبایی خانه شما را دو چندان کند. بهترین شرایط برای نگهداری این گیاه نور متوسط و غیر مستقیم و خاک مرطوب است.

بنفشه آفریقایی

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها