(تصویر) ژاپن جدیدترین ناو جنگی خود را به آب انداخت

  • تحریریه راهنماتو تحریریه راهنماتو
  • ۷ مهر ۱۴۰۲
  • زمان مطالعه : 1.4 دقیقه

خبرآنلاین نوشت؛ بخش دفاعی نیروی دریایی ژاپن در آستانه دریافت یک ناو جدید است؛ ناوچه موگامی کلاس «JS Niyodo» اخیرا در مراسمی در ناکازاکی به آب انداخته شد.

نام این ناو از رودخانه‌ای به همین نام در جزیره شیکوکو گرفته شده‌است. ساخت و ساز آن توسط شرکت ژاپنی میتسوبیشی صنایع سنگین انجام شده‌است و هزینه ساخت آن 318 میلیون دلار بود. ویژگی اصلی ناو جدید وجود سیستم‌های پرتاب عمودی Mk 41 است. این چیزی است که هیچ یک از شش ناوچه قبلی کلاس موگامی نمی‌توانند به آن ببالند.

1

JS Niyodo به یک پیشرانه متشکل از یک توربین MT30 مجهز شده‌است که توسط رولزرویس ساخته شده‌است. توان خروجی آن بیش از 40 مگاوات است. این توربین به ناو اجازه می‌دهد تا به سرعت بیش از 50 کیلومتر در ساعت برسد.

1

برای تشخیص زیردریایی، JS Niyodo به دو سونار - QQS-11 و QQR-25 مجهز شده‌است. اولی در قسمت پایین بدنه و دومی در قسمت عقب نصب شده‌است. یک سیستم بدون سرنشین QZZ-5 برای پاکسازی مین ارائه شده‌است.

فقط بیش از یک سال از شروع ساخت و راه‌اندازی این ناو می‌گذرد. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، JS Niyodo از دسامبر سال آینده به ناوگان نیروی دریایی ژاپن ملحق خواهد شد.

تحریریه راهنماتو
تحریریه راهنماتو

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها