یک خبر عجیب؛ تولید آیفون 14 پلاس متوقف می شود!

  • مصطفی  جرفی مصطفی جرفی
  • ۲۸ مهر ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.7 دقیقه

راهنماتو- اپل اخیرا جدیدترین سری آیفون را در قالب سری آیفون عرضه کرده است. در این سری جدید، مدل آیفون 14 پلاس به عنوان جایگزینی برای مدل مینی توسط اپل معرفی شد. اما به نظر می رسد که همه چیز آنطور که برای غول فناوری آمریکایی برنامه ریزی شده پیش نمی رود.

طبق آخرین گزارش، اپل به دلیل فروش ضعیف، ظرفیت تولید مدل آیفون 14 پلاس را کاهش داده است. این گوشی در واقع یک آیفون 14 استاندارد با صفحه نمایش بزرگتر و قیمت کمی بالاتر است. طبق گزارش The Information، اپل به سازندگان خود در چین دستور داده است که فوراً تولید قطعه برای این گوشی را متوقف کنند. همچنین اضافه می‌کند که دو تامین‌کننده دیگر که ماژول‌های آن قطعه را مونتاژ می‌کنند نیز به میزان قابل توجهی تولید خود را کاهش داده‌اند.

به نظر می رسد که مشتریان بیشتر به سمت آیفون 14 پرو گرایش دارند زیرا قیمت آن فقط 100 دلار بیشتر از مدل 14 پلاس است اما دارای چندین ویژگی جدید از جمله مشخصات داخلی ارتقا یافته است. جالب اینجاست که تقاضا برای آیفون 14 استاندارد هم مطابق با انتظارات شرکت پیش نرفته زیرا اپل برنامه افزایش تولید این مدل را در ماه گذشته کنار گذاشت.

برخی گزارش ها نشان می دهد که گرایش درصد بالایی از مشتریان به سمت مدل های پرو سری آیفون 14 است و تقاضا برای دو مدل پایین تر به شکل باور نکردنی اندک است. اگرچه اپل هنوز قصد دارد تا شرایط اقتصادی در چندین کشور هدف را زیر نظر داشته باشد اما برخی گمان می کنند تولید دو مدل پایین آیفون 14 به ویژه آیفون 14 پلاس توجیه اقتصادی ندارد. جالب تر اینکه گزارش های قابل اعتماد نیز نشان می دهد که اپل برای سال آینده نیز مدل آیفون 15 پلاس را در فهرست تولید دارد.

باید دید که در ماه های آینده اپل چه نتیجه از وضعیت موجود بازار در خصوص ادامه تولید آیفون 14 پلاس خواهد گرفت و این نتیجه چه تأثیری بر تولید آیفون 15 پلاس آینده خواهد گذاشت.

مصطفی  جرفی
مصطفی جرفی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها