جدیدترین ویدئوی ناسا از آماده سازی فضاپیمای آرتمیس 1

  • مصطفی  جرفی مصطفی جرفی
  • ۶ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.5 دقیقه

راهنماتو- پس از ماه ها و شاید سال ها انتظار، فردا دوشنبه 29 اگوست (7 شهریورماه 1401) فضاپیمای آرتمیس 1 ناسا به سمت ماه پرتاپ خواهد شد تا نخستین قدم جدی برای بازگشت انسان به ماه، پس از دهه ها برداشته شود.

این عملیات با پرتاپ فضاپیمای آرتمیس 1 از سکوی بی-۳۹ در مرکز فضایی کندی در فلوریدای آمریکا آغاز خواهد شد که یک موشک غول پیکر 98 متری و بدون سرنشین خواهد بود. در واقع این نخستین پرواز آزمایشی موشک های پیشران جدید ناسا موسوم به سیستم پرتاب فضایی (SLS) خواهد بود که به ادعای ناسا قدرتمندترین موشک ها در نوع خود در جهان هستند. آرتمیس 1 همچنین یک کپسول فضایی به نام «اریون» را به خود حمل می کند که این کپسول قرار است یک هفته پس از پرتاب به مدار ماه برسد و قبل از بازگشت به زمین، گردشی 42 روزه در فضا را تجربه کند.

کپسول اوریون که در واقع برای حمل فضانوردان طراحی شده، قرار است در این سفر بدون سرنشین تست های مختلف و سختی را تجربه کند تا بتواند در آینده 12 سرنشین را به سلامتی به ماه برساند. ناسا برای رسیدن به این لحظه بیش از سه سال زمان و میلیاردها دلار هزینه کرده است تا پس از 50 سال بتواند دوباره انسان ها را به ماه بازگرداند. اما این بازگشت گویا قرار نیست همانند برنامه های قبلی کوتاه مدت باشد و هدف اصلی ایجاد یک پایگاه دائمی در ماه برای انسان خواهد بود. اخیراً ناسا ویدئوی جدیدی را با نام We Are Ready «ما آماده ایم» منتشر کرده که مراحل آماده سازی فضاپیمای آرتمیس 1 برای پرتاب فردا و برنامه ای که قرار است در این سفر رخ بدهد را به نمایش می گذارد. شما را به تماشای این ویدئوی جذاب دعوت می کنیم.

مصطفی  جرفی
مصطفی جرفی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها