5 گیگابیت بر ثانیه؛ سرعت شگفت انگیز وایفای 7

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۲۱ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

راهنماتو- علیرغم اینکه نرخ پذیرش وایفای 6 و 6E هنوز در سال 2022 نسبتاً پایین است، به نظر می رسد که غول فناوری اینتل قصد دارد به سمت نسل بعدی اینترنت broadband  وایفای 7 حرکت کند.

جدیدترین ویدئویی که در کانال Newsroom یوتیوب توسط اینتل منتشر شده است، نشان می دهد که وایفای 7 می تواند به سرعت بیش از 5 گیگابیت بر ثانیه دست یابد، حداقل 5 برابر سریعتر از 1 گیگابیت بر ثانیه در وایفای 6. این میزان 25 برابر سریعتر از میانگین سرعت وایفای 5 که فقط 200 مگابیت بر ثانیه است، می باشد.

این آزمایش با استفاده از یک لپ‌تاپ مجهز به کارت شبکه اینتل که از وایفای 7 پشتیبانی می کند و یک اکسس پوینت Broadcom انجام شد. آزمایش کنندگان در طول آزمایش به سرعت 5 گیگابیت بر ثانیه پایدار و ثابت دست پیدا کردند. Broadcom می گوید ارزش وایفای 7 فراتر از افزایش سرعت است و تاخیر بسیار کمی را به همراه دارد. کاهش تأخیر برای انجام بازی های آنلاین از طریق وایفای بسیار ارزشمند است.

به گفته Broadcom وایفای 7 پخش با وضوح UHD 16K و نرخ فریم بالا (یا تعداد بیشتری از افراد در شبکه و پخش ویدئوهای 4K و 8K) را برای پخش کننده های رسانه فراهم می کند. اینتل امیدوار است که بتواند از سال 2024 لپ تاپ های مجهز به اینتل را به مودم های وایفای 7 مجهز کند. این شرکت چهار پیشرفت کلیدی وایفای 7 را اتصال سریع، قابلیت اطمینان، پاسخگویی سریع مانند ارتباط سیمی و افزایش حریم خصوصی و امنیت ذکر می کند.

وایفای-7

همانطور که در جدول مقایسه ارائه شده توسط اینتل مشاهده می کنید، وایفای 7 در مقایسه با نسل های قبلی از استانداردهای جدیدی برخوردار است. این شبکه عملیات سه باند و زیر فرکانس های 2.4 گیگاهرتز، 5 گیگاهرتز و 6 گیگاهرتز را ارائه می دهد. عملکرد سه باند در مقایسه با عملکرد تک باند و دو باند امکان اتصال دستگاه های بیشتر را بدون تداخل زیاد فراهم می کند. از فناوری های زیربنای وایفای 7 می توان به کانال‌های گسترده‌تر 320 مگاهرتز در طیف 6 گیگاهرتز بدون مجوز، مدولاسیون داده‌های 4K QAM و استاندارد رمزگذاری امنیت شبکه WPA4 آینده اشاره کرد.

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها