آپدیت جدید تلگرام با قابلیت های جدید ایموجی منتشر شد

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۳۰ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.8 دقیقه

راهنماتو- تلگرام در آخرین به روزرسانی خود مجموعه ویژگی های جدیدی را ارائه کرده است. این پیام رسان از طریق یک پست وبلاگی اعلام کرده که آخرین بروزرسانی تلگرام یعنی نسخه 9.0 این اپلیکیشن راه های بسیار بیشتری برای بیان احساسات در اختیار کاربران قرار می دهد.

کتابخانه ایموجی ها که قبلا به کاربران پریمیوم محدود می شد، اکنون به کاربران رایگان گسترش یافته است. مشترکین پریمیوم نیز اکنون لیست گسترده تری از ایموجی ها را دریافت می کنند؛ تلگرام این لیست را «ایموجی بی نهایت» نامیده است. تلگرام پنل واکنش را نیز مجدد طراحی کرده است. کاربران تلگرام پریمیوم از این پس می‌توانند مانند پیام‌رسان آفیس و Slack به پیام‌های گروهی و شخصی از طریق ایموجی واکنش نشان دهند. با این حال، حتی کاربران پریمیوم نیز اکنون فقط می توانند با استفاده از سه ایموجی به پیام ها واکنش نشان دهند.

ادمین‌های گروه اکنون می توانند کنترل کنند که آیا استفاده از ایموجی های سفارشی برای واکنش در گروه مجاز است یا خیر. کاربران ممتاز هم اکنون می توانند به جای ۷ گزینه محدود موجود در آپدیت قبلی، از ایموجی های سفارشی  برای بروزرسانی استاتوس خود استفاده کنند.

آخرین به‌روزرسانی تلگرام با پشتیبانی از دریافت کدهای ورود در آدرس ایمیل یا استفاده از گزینه‌های Sign in with Apple و Sign in with Google، ورود به سیستم را برای کاربران دستگاه‌های اندروید و iOS ساده تر کرده است. کاربران iOS انیمیشن هایی در صفحه ورود مشاهده خواهند کرد. این مورد قبلا فقط به کاربران اندروید محدود می شد.

تلگرام همچنین فرمت لینک منحصربفرد جدیدی را برای نام‌های کاربری معرفی کرده است. این فرمت که به شکل username.t.me تعریف شده است  مشکل پیدا کردن کلید " /" را بر روی صفحه کلید از بین می‌برد. همه کاربران اندروید اکنون می‌توانند دانلود ها را الویت بندی کنند و آنها را به ترتیب اولویت در برگه «Downloads» مرتب کنند. کاربران اندروید 13 از طریق انیمیشن های جدید برای باز کردن، بستن و تغییر رسانه، تجربه درون برنامه ای روان تری را تجربه خواهند کرد.

کاربران این سیستم عامل همچنین امکان انتخاب آیکون های موضوعی تلگرام را نیز خواهند داشت. این آیکون ها به طور خودکار با تنظیمات حالت تاریک گوشی و رنگ تاکیدی مطابقت دارند.

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها