نمایشگر تاشو جدید سامسونگ با قابلیت چرخش 360 درجه

  • فریبا شاه نوری فریبا شاه نوری
  • ۱ بهمن ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 2.1 دقیقه

دیجیاتو نوشت؛ می‌توان انتظار داشت که این نمایشگر و طراحی لولای جدید آن در گلکسی زد فولد 5 سامسونگ مورد استفاده قرار بگیرد.

سامسونگ نمونه اولیه نمایشگر جدیدی را به نمایش گذاشته است که می‌تواند گوشی‌های تاشو را به سمت جدیدی هدایت کند: نمایشگری با قابلیت چرخیدن 360 درجه. سامسونگ دیسپلی، واحد سازنده نمایشگرهای سامسونگ نمونه اولیه نمایشگر و لولای جدید را در نمایشگاه CES 2023 به نمایش گذاشت. «جان لوکاس»، سخنگوی شرکت درباره این محصول توضیح داد که می‌تواند 360 درجه بچرخد، به این معنی که می‌توان آن را به سمت داخل و خارج تا کرد.

علاوه‌براین، نمایشگر با طراحی لولای متفاوتی عرضه می‌شود که ظاهراً چین‌خوردگی کمتری ایجاد می‌کند و همچنین فشار وارده آن به نمایشگر کمتر است. نمایشگرهای تاشو قبلی، هنگامی که به سمت داخل تا می‌شوند، شکل شل‌تری (مانند قطره آب) در مرکز خود ایجاد می‌کنند.

سامسونگ نمایشگر تاشو

این اولین‌باری نیست که سامسونگ دیسپلی نمونه اولیه «Flex In & Out» با طراحی تاشو 360 درجه‌ای را به نمایش گذاشته است. در سال 2021 نیز این شرکت یک نمایشگر Flex In & Out را در نشست بین‌المللی کره جنوبی برای نمایش اطلاعات (IMID) به نمایش گذاشته بود. با‌این‌حال، رویکرد آن متفاوت بود و مانند حرف «S» تا می‌شد. تا گلکسی زد فولد 4 که در آگوست 2022 عرضه شد، دستگاه‌های تاشو سامسونگ همچنان از نمایشگرهایی استفاده می‌کنند که فقط در یک جهت تا می‌شوند.

استفاده از نمایشگر جدید در گلکسی زد فولد 5 سامسونگ؟

سامسونگ نمایشگر تاشو

ممکن است این صفحه نمایش جدید در گلکسی زد فولد 5 سامسونگ مورد استفاده قرار بگیرد. اخیراً در گزارشی گفته شود بود که این دستگاه می‌تواند به لطف طراحی جدید لولای خود، چین‌خوردگی کمتری داشته باشد.

این طراحی می‌تواند مشکل لولای U شکل گلکسی زد فولد 4 و زد فلیپ 4 را اصلاح کند که چین برجسته‌ای در آن ایجاد می‌کند. همچنین گلکسی زد فولد 5 را به رقبای تاشو خود، مانند اوپو فایند N2 و نسل سوم Motorola Razr شبیه‌تر می‌کند.

هنوز مشخص نیست که سامسونگ چه زمانی زد فولد 5 را معرفی خواهد کرد، اما انتظار می‌رود که این دستگاه در ماه آگوست، همزمان با زد فلیپ 5 از آن رونمایی کند.

 

فریبا شاه نوری
فریبا شاه نوری

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها