راهنمای خرید هود شومینه ای تا سقف قیمت 6 میلیون تومان

  • رویا پاک سرشت رویا پاک سرشت
  • ۱ بهمن ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه

راهنماتو-هود شومینه ای از محبوب ترین انواع هود موجود در بازار محسوب می شود. شاید شما هم مثل من از آن دسته افرادی باشید که فرق هود معمولی و شومینه ای را نمی دانید. هودهای شومینه ای ظاهری شبیه به یک T برعکس دارند.

به گزارش راهنماتو، هودهای شومینه ای ظاهر شبیه بهم دارند و انتخاب بین این هودها چندان ساده نیست. اما انتخاب هودها بر اساس قدرت مکش و نوع امکانات می تواند ساده تر شود:

هود شومینه ای هاردستون(قیمت حدودی: 3 میلیون و سیصد هزار تومان)

هود هاردستون

نخستین هود در فهرست هودهای من، هود شومینه ای هاردستون با محدوده سایز۸۵ و بزرگتر از ۸۵ است. درب این هود به شکل دستی باز می شود. از امکانات ظاهری این هود می توان به پنل لمسی اشاره کرد. جنس موتور این هود، فلزی است و فیلتر آلومینیومی دارد.

نوع کلیدهای این هود لمسی و جنس بدنه، شیشه ای است. عرض این هود۹۰ سانتی متر است و حداقل سطح صدا۴۵ دسی بل است. حجم مکش این هود۹۵۰ تا ۱۱۰۰ متر مکعب در ساعت است و با حداکثر سطح صدای۶۵ دسی بل کار می کند. این هود را می توان یک هود کاربردی برای آشپزخانه های نسبتا نقلی دانست.

هود شومینه ای بیمکث(قیمت حدودی: 3 میلیون و هفتصد هزار تومان)

هود بیمکث

برند بیمکث از جمله برندهایی است که طرفداران پرشماری درایران دارد. هود شومینه ای بیمکث، امکان کنترل از راه دور را دارد. این هود شومینه فاقد درب است. محدوده سایز این هود کمتر از ۶۰ و ۶۰ است و دو عدد موتور دارد. نوع فیلتر این هود، آلومینیومی است و نوع کلیدها لمسی هستند. جنس بدنه این هود، استیل است و حجم مکش۷۰۰ متر مکعب در ساعت است.

برای افرادی که مایلند یک هود با قدرت متوسط و امکانات استاندارد خریداری کنند، این مدل هود شومینه ای بسیار مناسب است. البته جالب است که قدرت مکش این هود شومینه ای از هود قبلی کمی پایین تر است.

هود شومینه ای اخوان (4 میلیون و دویست هزار تومان)

هود اخوان

هود شومینه ای اخوان از هودهای پرفروش بازار ایران است. محدوده سایز این هود، ۸۵ و بزرگتر از ۸۵ است. این هود شومینه ای، دارای کنترل از راه دور است. جنس موتور این هود شومینه ای فلزی است و یک عدد موتور دارد.

این هود شومینه ای دارای سیستم ایمنی خودکار است و می تواند در صورت لزوم به شکل خودکار خاموش شود. این هود شومینه ای، نمایشگر دارد و نوع کلیدهای آن لمسی است. جنس بدنه این هود، شیشه ای است و حجم مکش برابر با۷۰۰ متر مکعب در ساعت دارد.

هود شومینه ای کن(قیمت حدودی: 4 میلیون و 200 هزار تومان)

هود شومینه ای کن

یکی از نقاط قوت هود شومینه ای کن وجود فیلتر۵لایه باقابلیت چربی گیر است. محدوده سایز این هود، ۸۵ و بزرگتر از ۸۵ است. نوع فیلتر این هود شومینه ای آلومینیومی است و نوع کلیدهای آن لمسی است.

حداقل سطح صدا، ۵۸دسی بل و حجم مکش آن نیز۷۰۰مترمکعب است. حداکثر سطح صدا در این هود شومینه ای ۶۳دسی بل است. با توجه به این که این هود شومینه ای از برند سرشناس کن است، طبیعتا به لحاظ قیمت کمی گران قیمت تر از نمونه های ایرانی است. اما باید بپذیریم که کیفیت این هود نیز بالا است.

هود شومینه ای لتوپلاس(قیمت حدودی: 5 میلیون و 800 هزار تومان)

هود لتوپلاس

هود شومینه ای لتوپلاس با محدوده سایز کمتر از ۶۰ و ۶۰ طراحی شده است. نحوه‌ی باز شدن درب این هود دستی است. جنس موتورهای این هود فلزی است و نوع فیلتر این هود نیزآلومینیومی است.

نوع کلیدهای این هود، لمسی و جنس بدنه استیل است. این هود شومینه ای، ریموت کنترل دارد. عرض هود۶۰ سانتی متر و حجم مکش۹۵۰متر مکعب بر ساعت است. هود شومینه ای لتوپلاس می تواند برای کاربرانی که به لحاظ قیمت محدودیتی ندارند بسیار مناسب باشد. این هود چه به لحاظ طراحی و چه به لحاظ کیفیت و کارایی در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد.

رویا پاک سرشت
رویا پاک سرشت

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها