اپل واچی که پلیس و همه را سرکار گذاشت!

  • فریبا شاه نوری فریبا شاه نوری
  • ۱ بهمن ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.9 دقیقه

 همشهری آنلاین نوشت؛ در گذشته موارد زیادی را دیده بودیم که ساعت‌ هوشمند اپل جان مردم را نجات داده است، اما در یک اتفاق جدید در استرالیا، ساعت یک مربی منجر به زنجیره‌ای از اتفاقات شد.

به گزارش همشهری آنلاین، مربی یک باشگاه ورزشی موی تای در استرالیا به طور تصادفی از طریق سیری، تماس اضطراری را برقرار کرد. جیمی آلین، مربی ۳۴ ساله موی تای و بوکس، به طور تصادفی سیری را دراپل واچ سری ۷ خود فعال کرد و در حالی که مشغول آموزش شاگردانش بود با اورژانس تماس گرفت!

سیستم دستیار شخصی هوشمند اپل، صدای آلین را شنید که ترکیبی از اعداد «۱-۱-۲» را فریاد می‌زد و می‌گوید: «ضربه خوبی بود» (Good Shot). در این میان باید توجه داشته باشید که ترجمه این عبارت می‌تواند، «شلیک خوبی بود»، نیز باشد!

شماره کمک‌های اضطراری در استرالیا، ۱۱۲ است و اگر این شماره با مثلا عبارت «ضربه خوبی بود» همراه شود، خدمات اورژانس به طور خودکار درخواستی را از شما خواهد داشت که در آن نشان از نیاز به کمک دیده می‌شود! لحظاتی پس از آن، نزدیک به ۱۲ افسر پلیس به محل حادثه رسیدند، اما دریافتند که حال جیمی کاملاً خوب است!

جیمی در حالی که اولین شاگرد خود را در آن روز آموزش می‌داد، یک افسر پلیس را دید که وارد ورزشگاه شد. جیمی ماجرا را به یک خبرگزاری استرالیایی این گونه گفت: «شنیدم شخصی وارد شد و به اطراف نگاه کردم و متوجه شدم که یک افسر پلیس است. گفتم، سلام رفیق، می‌توانم به شما کمک کنم؟»

او افزود: «سپس در دقیقه بعد حدود ۱۵ افسر از جمله افراد مخفی با چندین آمبولانس در جلوی باشگاه پارک کرده بودند. همه آنها وارد شدند و من گفتم چه خبر است؟ یکی از آنها پرسید که جیمی اوری یا نامی شبیه به این،کیست و من گفتم، من جیمی آلین هستم.»

جیمی مطلع شد که با وجود اینکه تلفن همراه نزدیکش نبوده، یک تماس اضطراری برقرار کرده است. این برای او غیرممکن به نظر می‌رسید، اما وقتی شماره‌های گرفته شده خود را بررسی کرد، تماسی با ۱۱۲ و یک پیام صوتی از آمبولانس NSW دریافت کرد که در آن خدمه و افسران اعزام شده بودند.

جیمی تشکچه‌هایی را برای شاگردان خود نگه داشته بود و فشار ضربه آنها به روی آن به مچ دستش منتقل شده و سیری را فعال کرده بود!

فریبا شاه نوری
فریبا شاه نوری

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها