یک ویژگی جالب در اندروید که از آن بی خبرید

  • فریبا شاه نوری فریبا شاه نوری
  • ۱ بهمن ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.4 دقیقه

همشهری آنلاین نوشت؛ کاربران اندروید از قابلیتی در دستگاه‌های خود مطلع شده‌اند که می‌تواند صفحه اصلی آنها را کارآمدتر کند.

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از سان، اگر یک دستگاه اندرویدی دارید، از ویژگی های زیادی که با آن بارگذاری می‌شود آگاه هستید. این ابزارها برای بهبود تجربه کاربر و ساده کردن فرآیندهای رایج گوشی‌های هوشمند طراحی شده‌اند.

یکی از این ویژگی‌ها شامل ابزارک‌ها (ویجت‌ها) یا برنامه‌هایی است که کاربر را قادر می‌سازد تا عملکردی را انجام دهد یا به یک سرویس دسترسی پیدا کند. اندروید مملو از ویجت‌های مفید فراوانی است، مانند آب و هوا یا ماشین حساب و مواردی دیگر که برای دانلود در دسترس هستند و به لطف طراحی رابط کاربری گوشی هوشمند، کاربران می‌توانند آنها را مستقیماً به صفحه اصلی خود اضافه کنند.

این نه تنها کارآیی دستگاه شما را افزایش می‌دهد، بلکه می‌تواند به شما در شخصی‌سازی صفحه اصلی کمک کند. این ویژگی به کاربران این امکان را می‌دهد تا مجموعه‌هایی از ویجت‌ها را ایجاد و همه برنامه‌های مورد علاقه خود را در یک مکان در تلفن خود قرار دهند.

نحوه راه اندازی ابزارک‌ها

برای راه‌اندازی ابزارک‌ها، ابتدا روی هر فضای خالی در صفحه اصلی ضربه بزنید و نگه دارید.

سپس با ظاهر شدن گزینه Widgets، آن را انتخاب کنید. از آنجا، یک ویجت را لمس کرده و نگه دارید و آن را به مکان مورد نظر خود بکشید.

همچنین می‌توانید اندازه ویجت را تغییر دهید. برای تکمیل فرآیند کافی است هر نقطه از صفحه را در خارج از ویجت لمس کنید.

نحوه راه اندازی ابزارک های هوشمند

برای راه‌اندازی ابزارک‌های هوشمند، ابتدا قسمت خالی صفحه اصلی خود را به مدت طولانی فشار دهید.

سپس، در پایین، روی Widgets > Smart Widgets ضربه بزنید و اندازه دلخواه خود را انتخاب کنید.

فریبا شاه نوری
فریبا شاه نوری

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها