هزینه‌های پنهانی گوشی های سامسونگ که باید بدانید

  • فریبا شاه نوری فریبا شاه نوری
  • ۲ بهمن ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 2.4 دقیقه

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ خرید گوشی‌های سامسونگ هزینه‌های پنهانی به همراه دارد که شاید برخی افراد از آن اطلاع نداشته باشند.

بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند به جای انواع دیگر گوشی ها، از دستگاه‌های گالکسی سامسونگ به دلیل ویژگی‌های بسیاری که دارند، استفاده کنند، ولی ممکن است از برخی هزینه‌های پنهانی که بابت خرید یک گوشی جدید گلکسی می‌پردازند، اطلاع نداشته باشند. در این گزارش مجموعه‌ای از هزینه‌های پنهان که قبل از خرید یک گوشی جدید گلکسی باید بدانید، آورده شده است:

وقتی سامسونگ یک گوشی جدید عرضه می‌کند، لیست قیمت پیشنهادی برای دستگاه تعیین می‌کند، اما خرده‌فروشان قیمت‌های متفاوتی را در نظر می‌گیرند و ممکن است قیمت‌ها را مخصوصاً برای نسخه‌های جدید بر اساس تقاضا کمی افزایش دهند.

قیمت‌های گوشی معمولا در زمان عرضه برای اولین بار بالاست و ممکن است در بازار موجود نباشد و همین امر باعث می‌شود برخی از eBay یا سایت‌های مشابه آن را با قیمت‌های بالاتر خریداری کنند؛ بنابراین توصیه می‌شود برای اطمینان از قیمت مناسب، گوشی را از این گونه سایت‌ها خریداری نکنید و منتظر بمانید تا دوباره در مراکز فروش شرکت یا خرده فروشی‌ها در دسترس قرار گیرد، زیرا معمولا پس از گذشت چند ماه از عرضه دستگاه، قیمت‌ها به حالت عادی باز می‌گردد. همچنین توصیه می‌شود قیمت‌ها را در چندین خرده فروش بررسی کنید و ارزان‌ترین قیمت را دریافت کنید.

خرید نقدی باعث صرفه جویی در هزینه‌های اضافی می‌شود

بسیاری از ما به جای پرداخت هزینه کامل دستگاه از قبل، تمایل بیشتری به خرید گوشی‌های جدید با طرح پرداخت اقساطی دستگاه داریم و این باعث افزایش هزینه دستگاه می‌شود؛ بنابراین اگر بتوانید گوشی را به صورت نقدی خریداری کنید، از پرداخت پول بیشتر خودداری خواهید کرد.

نیاز به لوازم جانبی اضافی برای گوشی

در گذشته گوشی‌ها با لوازم جانبی زیادی عرضه می‌شدند، اما در حال حاضر هیچ گونه لوازم جانبی اضافه‌ای ندارند و این بدان معناست که خرید یک گوشی جدید گلکسی ممکن است با هزینه‌های اضافی برای خرید لوازم جانبی بیشتر مانند هدفون، شارژر، محافظ صفحه یا قاب گوشی همراه باشد؛ بنابراین هنگام تصمیم به خرید یک گوشی جدید سامسونگ باید مقداری پول به بودجه خود اضافه کنید.

بیمه تلفن

بیمه تلفن یکی دیگر از هزینه‌های پنهان گوشی سامسونگ است. اگر تلفنی را از طریق اپراتور خود خریداری کنید، معمولاً بسته به دستگاه، بیمه اضافی حدود ۱۰ تا ۲۰ دلار در ماه به شما پیشنهاد می‌شود. اگرچه زیاد به نظر نمی‌رسد، اما با گذشت زمان هزینه آن افزایش می‌یابد و در نهایت ممکن است دیگر نیازی به استفاده از این بیمه نداشته باشید.

پوشش دقیق چنین بیمه‌ای به شرکت مخابراتی شما بستگی دارد و بیمه ممکن است مواردی از سرقت و تعمیرات را پوشش دهد که تحت ضمانت سامسونگ نیستند. طبق گفته وب سایت رسمی تعمیر و نگهداری سامسونگ، آسیب‌های تصادفی مانند شکستگی صفحه نمایش شامل گارانتی نمی‌شود و سامسونگ گوشی شما را تعمیر نمی‌کند مگر اینکه نقصی داشته باشد که استفاده شما از آن ایجاد نکرده باشد.

فریبا شاه نوری
فریبا شاه نوری

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها