(تصاویر) عجیب ترین خودروی کاروان

  • فریبا شاه نوری فریبا شاه نوری
  • ۲ بهمن ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 2.7 دقیقه

همشهری آنلاین نوشت؛ در حالی که خودروی کاروان از نظر نمای بیرونی تفاوتی با سایر کاروان‌های هم رده خود ندارد، طرح مفهومی داخل کاروان سبک کاملا نوآورانه‌ای را ارائه داده است.

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از نیو اطلس، شرکت «آلپین» در سراسر جهان به دلیل تجهیزات صوتی و سرگرمی خودرو که در ۲۶ کشور مختلف تولید می کند، شناخته شده است. اما  چیزی که تا کنون برای آن شناخته نشده طراحی خودروهای مفهومی ساختار شکن و دارای قالبی کاملا متفوت است، اما از این پس بیشتر نام آلپین را در زمینه طراحی‌های مفهومی خارق العاده خودرو خواهیم شنید.

در نمایشگاه «سی ام تی»ویژِه خودروهای تفریحی کاروان که این هفته در آلمان برگزار شد، این شرکت مفهوم کاملا جدید کاروان «کراس کابین وایلد فورد» (Cross Cabin) را معرفی کرد، یک ون کمپر فورد ترانزیت با یک فضای داخلی به شکل اسکلت که از طرح‌های ژاپنی الهام گرفته است. که هم برای کار و هم برای تفریح و سرگرمی بهینه شده است.در طراحی این کاروان دو نماد عشایری به صورت دیجیتال به کار رفته و فضای داخل کاروان به طور دقیق آکوستیک شده، این کاروان همچنین به تجهیزات بهره ورانه مجهز شده که در صورت نیاز ظاهر می شوند و در صورت عدم نیاز ناپدید می شوند.

خانه

با نگاهی به ظاهر وایلد فورد به نظر نمی‌رسد طراحی مفهومی یک خودروی کاوران مفهومی چندان در توان کمپانی آلپین باشد، اما با نگاهی دقیق به فضای درونی این کاروان مشخص می‌شود که آنقدرها که در نگاه اول به نظر می رسد ارائه یک طرح مفهومی خارق العاده چندان  خارج از توان متخصصان کمپانی آلپاین نیست. این  طراحی در واقع بخشی از توسعه‌ فعالیت کمپانی در عرصه طراحی و تولید خودروهای کاوران و تجارت صوتی این شرکت است . این خودروی مفهومی همچنین با هدف بررسی چگونگی ساخت محصولاتی که بتوانند با روند مداوم کار از راه دور تطابق داشته باشند، طراحی شده است. 

خانه

کل فضای داخلی «کراس کابین» بیشتر شبیه آثار هنری مجسمه‌سازی است تا فضای داخلی داخلی یک کاروان. آلپاین به جای مبلمان با لبه‌های دقیق، کابین ۶۷۰ سانتی‌متری) فورد ترانزیت را با مجموعه‌ای از دنده‌های بامبو می‌سازد و طراحی ایجاد می‌کند که شکاف بین مبلمان ساختاری و تزئینات زیبایی را از بین می‌برد. دنده‌ها قفسه‌ها، نورپردازی و تجهیزات صوتی را با زیبایی هر چه بیشتر پنهان می‌کنند و خطوط دقیق در عقب نیمکت‌های یکپارچه را در مقابل یکدیگر قرار می‌دهند.

خانه

نیمکت‌ها با یک میز مرکزی قابل تغییر کار می‌کنند تا غذاخوری چهار نفره را ایجاد کنند. این میز علاوه بر میز ناهارخوری یا میز کنفرانس، قابلیت تبدیل به یک ایستگاه کاری تاشو و لپ‌تاپ مانند با صفحه نمایش ۳۲ اینچی و صفحه کلید یکپارچه را نیز دارد.

فریبا شاه نوری
فریبا شاه نوری

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها