(ویدئو) حملات سنگین هوایی به مار متجاوز!

  • مصطفی  جرفی مصطفی جرفی
  • ۳ بهمن ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

راهنماتو- این منظره حیرت‌انگیز توسط جورجیا لاولس در حیات وحش کنیا فیلم‌برداری شده است. این پرندگان ناامیدانه تمام تلاش خود را می‌کنند تا از جوجه‌های خود در برابر مار دفاع کنند. این پرندگان که جولای نقاب‌دار جنوبی نام دارند عموماً به دلیل مهارت‌های خارق‌العاده‌شان در ساختن لانه‌های دقیقشان شناخته می‌شوند.

لانه‌های آن‌ها معمولاً روی لبه‌های شاخه‌ها ساخته می‌شوند، دیدن اینکه چقدر این لانه‌ها قوی هستند، کاملاً باورنکردنی است! این پرندگان عاشق لانه سازی در اقاقیا‌های خاردار هستند. این کار به عنوان یک مکانیسم حفاظتی و دفاعی عمل می‌کند و البته جلوگیری از رسیدن شکارچیان به جوجه هایشان.

با این حال، در این مورد، خار‌های درخت برای مار سبز درختی مشکل ساز نبودند. پرندگان ناامیدانه تمام تلاش خود را برای آزار و اذیت این شکارچی انجام می‌دهند و سعی می‌کنند جوجه‌های خود را طعمه نکنند. اما افسوس که آن‌ها به طور کامل موفق نمی‌شوند. مار موفق می‌شود وارد یکی از لانه‌ها شود، آنچه را که می‌تواند می‌گیرد و در نهایت در کسری از ثانیه فرار می‌کند.

نکته باورنکردنی در حین تماشای این اتفاق استحکام لانه‌هاست که با وجود هیاهو و درگیری شدید آسیب ندید. پرندگان نیز برای محافظت از جوجه های خود هر کاری که می‌توانند انجام دهند.

مصطفی  جرفی
مصطفی جرفی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها