۵ سنسور اصلی در ساعت‌های هوشمند و مهم ترین عملکرد آن‌ها

  • فریبا شاه نوری فریبا شاه نوری
  • ۵ بهمن ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 2.3 دقیقه

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ ساعت‌های هوشمند این روزها قابلیت‌های زیادی دارند؛ به طوری که حتی در مواقعی می‌توانند مانند یک پزشک درباره یک بیماری هشدار دهند.

ساعت‌های هوشمند از زمان پیدایش خود از ویژگی‌های مرتبط با تناسب اندام و ردیابی سلامت بهره می‌بردند. اکثر آن‌ها اکنون به لطف حسگرهایی که با آن‌ها عرضه می‌شوند، می‌توانند عملکردهای زیادی داشته باشند. در این گزارش مهمترین سنسورهای همراه ساعت هوشمند و مهمترین عملکردهای آن آورده شده است.

شتاب سنج

شتاب سنج سنسوری است که شتاب یا نرخ تغییر سرعت را اندازه گیری می‌کند. در یک ساعت هوشمند، شتاب‌سنج برای ردیابی حرکت و فعالیت، مانند گام‌ها، مسافت طی شده و کالری سوزانده شده استفاده می‌شود. همچنین ویژگی هایی مانند حرکات مچ دست و تکان دادن برای بیدار شدن را فعال می کند.

ساعت

ژیروسکوپ

ژیروسکوپ سنسوری است که سرعت زاویه ای را اندازه گیری می کند. در هر ساعت هوشمند، ژیروسکوپ برای ردیابی جهت ساعت استفاده می شود و ویژگی هایی مانند چرخش صفحه نمایش و شمارش گام ها را فعال می‌کند.

ساعت

مانیتور ضربان قلب

مانیتور ضربان قلب برای ردیابی تناسب اندام و فعالیت و همچنین برای نظارت بر علائم استرس یا سایر مشکلات سلامتی استفاده می شود.

سیستم موقعیت یاب جهانی (GPS)

سنسور GPS حسگری است که از سیگنال های ماهواره ها برای تعیین مکان دستگاه استفاده می کند.

ساعت

در ساعت‌های هوشمند، GPS برای ردیابی موقعیت کاربر و ارائه خدمات مبتنی بر مکان مانند جهت‌های گام به گام، ردیابی دویدن و دوچرخه‌سواری و اعلان‌های مبتنی بر مکان استفاده می‌شود.

ساعت

فشارسنج

فشارسنج سنسوری است که فشار هوا را اندازه گیری می کند و در ساعت هوشمند از فشارسنج برای اندازه گیری ارتفاع، ارائه پیش بینی آب و هوا و ردیابی تغییرات ارتفاع در هنگام کوهنوردی یا پیاده روی استفاده می شود.

ساعت

فریبا شاه نوری
فریبا شاه نوری

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها