مشخصه جالب توجه سری گلکسی S23؛ جان سخت تر از همیشه!

  • مصطفی  جرفی مصطفی جرفی
  • ۷ بهمن ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 2.1 دقیقه

دیجیاتو نوشت؛ چهارشنبه هفته آینده، 12 بهمن‌ماه سامسونگ از سری گلکسی S23 رونمایی می‌کند. حالا کورنینگ، سازنده شیشه‌های محافظ گوریلا گلس تأیید کرده است که این پرچمدارها با گوریلا گلس ویکتوس 2 از راه می‌رسند تا بیش از پیش در برابر سقوط از خودشان مقاومت نشان دهند.

کورنینگ چند ماه از شیشه گوریلا گلس ویکتوس 2 رونمایی کرد و مدعی شد که دستگاه‌های مجهز به آن، پس از سقوط از فاصله یک متری روی بتن به‌عنوان یکی از سخت‌ترین سطوح ممکن، جان سالم به در خواهند برد. این ارتفاع هنگام سقوط روی آسفالت، به 2 متر افزایش می‌یابد. بااین‌حال نمی‌دانیم پرچمدارهای آینده سامسونگ هم در این حد مقاوم خواهند بود یا خیر.

گوریلا گلس ویکتوس 2 در سری گلکسی S23

شرکت کورنینگ در بیانیه‌ای استفاده از گوریلا گلس ویکتوس 2 در سری گلکسی اس 23 را تأیید کرده، بااین‌حال اشاره‌ای به ادعای مقاومت در برابر سقوط از فاصله یک متری روی بتن نکرده است. درحقیقت در این بیانیه تنها گفته شده که پرچمدارهای آینده سامسونگ در هنگام سقوط روی سطح سخت مانند بتن، مقاومت بالاتری از خودشان نشان می‌دهند. بنابراین نمی‌دانیم ادعای سقوط از فاصله یک متری برای سری گلکسی S23 هم صدق می‌کند یا خیر.

گوریلا گلس ویکتوس 2 در سری گلکسی S23

به گفته کورنینگ، سامسونگ باید درباره طراحی محصولاتش پاسخگو باشد. بنابراین شاید برخی از مدل‌های سری گلکسی S23 در سقوط از فاصله یک متری روی بتن، جان سالم به در ببرند. علت این موضوع مربوط به وزن دستگاه مورد استفاده کورنینگ برای تست گوریلا گلس ویکتوس 2 می‌شود.

کورنینگ برای آزمایش گوریلا گلس ویکتوس 2 از یک دستگاه 200 گرمی استفاده کرد که انتظار داریم وزن گلکسی S23 پلاس هم در همین حد باشد. بااین‌حال مسلماً گلکسی S23 اولترا وزنی بالاتر از 200 گرم خواهد داشت و شاید طبق شایعات، وزن آن به 233 گرم برسد. بنابراین اگر این دستگاه از فاصله یک متری روی بتن سقوط کند، احتمالاً جان سالم به در نمی‌برد.

در کنار افزایش مقاومت در برابر سقوط، کورنینگ مدعی شده است که گوریلا گلس ویکتوس 2 در برابر خط‌وخش هم عملکرد بهتری از خودش نشان می‌دهد که خبر خوبی برای کاربران محسوب می‌شود.

سامسونگ هفته آینده از گوشی‌های سری گلکسی S23 رونمایی می‌کند، بنابراین برای آشنایی با این محصولات تنها باید چند روز دیگر منتظر بمانیم. ما در دیجیاتو مانند همیشه این رویداد را به‌صورت زنده پوشش خواهیم داد.

مصطفی  جرفی
مصطفی جرفی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها