اولین ماموریت فضایی کاملا زنانه

  • مصطفی  جرفی مصطفی جرفی
  • ۷ بهمن ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

ایسنا نوشت؛ شرکت «بلو اوریجین» قصد دارد طی سال آینده، یک ماموریت کاملا زنانه را به فضای زیر مداری بفرستد. 

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، خبر ماموریت کاملا زنانه توسط «لورن سانچز»(Lauren Sanchez)، نامزد «جف بزوس»(Jeff Bezos)، بنیان‌گذار شرکت «بلو اوریجین»(Blue Origin) منتشر شد. سانچز فاش کرد که بزوس قصد دارد این ماموریت شش نفره را سوار بر وسیله نقلیه زیرمداری «نیو شپرد»(New Shepard) انجام دهد.

ما هویت پنج مسافر دیگر را نمی‌دانیم اما به گفته سانچز، آنها زنانی خواهند بود که در جهان تغییر ایجاد می‌کنند، تاثیرگذار هستند و پیامی دارند. تاریخ پرتاب در حال حاضر مشخص نیست اما سانچز گفت که امیدوار است تا اوایل سال آینده پرواز کند.

بلو اوریجین تا به امروز شش ماموریت زیرمداری سرنشین‌دار را با نیو شپرد قابل استفاده مجدد انجام داده که از یک تقویت‌کننده مرحله اول و یک کپسول خدمه تشکیل شده است. همه این ماموریت‌ها موفقیت‌آمیز بوده‌اند. نخستین مورد از این ماموریت‌ها که در جولای ۲۰۲۱ پرتاب شد، بزوس را به همراه سه نفر دیگر از جمله برادرش «مارک» و «والی فانک»(Wally Funk)، پیشگام هوانوردی به پرواز درآورد.

دومین پرواز سرنشین‌دار نیوشپرد که در اکتبر ۲۰۲۱ انجام شد، چهار نفر را به مرز نهایی برد. چهار مأموریت سرنشین‌دار بعدی از هر شش صندلی استفاده کردند.

مصطفی  جرفی
مصطفی جرفی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها