(تصاویر) جیلی گلکسی؛ یک سدان جذاب با طراحی آینده نگر

  • فریبا شاه نوری فریبا شاه نوری
  • ۸ اسفند ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 2.3 دقیقه

دیجیاتو نوشت؛ شرکت جیلی قصد دارد مدل‌های برقی و هیبریدی لوکس خود را با برند جدید «گلکسی» راهی بازار کند. این برند که یادآور تلفن‌های همراه سامسونگ است،

اخیراً پایه‌گذاری شده و قرار است درعرض دو سال آینده هفت مدل متنوع با نشان آن معرفی شود. از این هفت خودروی جدید، امسال سه مدل رونمایی خواهد شد که اولین آن‌ها یک سدان برقی با نام «لایت» است. این مدل ظاهراً از نظر فنی اشتراکاتی با پلتفرم و ساختار محصولات ولوو (از زیرمجموعه‌های گروه جیلی) دارد.

گلکسی لایت یک خودروی کانسپت به‌شمار می‌رود و درحال‌حاضر اطلاعات چندانی از آن در دست نیست. به‌جز این، جیلی اعلام کرده است که شاسی‌‎بلندی با نام L7 در فصل دوم امسال برای بازار چین معرفی خواهد شد. در فصل سوم، سدان L8 تحت برند گلکسی متولد می‌شود. اولین مدل تمام الکتریکی این برند هم با نام E8 در فصل چهارم سال 2023 از راه خواهد رسید.

اشتراکات فنی جیلی گلکسی با محصولات ولوو

برخی گمانه‎‌زنی‌ها حکایت از آن دارند که کانسپت جیلی گلکسی لایت از پلتفرم «معماری تجربه پایدار» سود می‌برد. اگر این موضوع درست باشد، باید گفت کانسپت مذکور اشتراکاتی با محصولات ولوو، پولستار، لوتوس و زیکر دارد. شاید بدانید همه این برندها عضو گروه جیلی هستند.

براساس اطلاعات اولیه، مدل‌های هیبریدی شارژی برند گلکسی از قوای محرکه موسوم به NordThor 8848 که به جیلی تعلق دارد، بهره خواهند برد. این قوای محرکه در سایر مدل‌ها می‌تواند شتابی برابر با 7.5 ثانیه و حداکثر سرعتی برابر با 200 کیلومتر در ساعت را به‌ ارمغان بیاورد. در مدل‌های مجهز به این قوای محرکه، امکان پیمایش 1370 کیلومتر مسافت با باک و باتری پر وجود دارد.

ماشین

جیلی می‌گوید تمام محصولات برند گلکسی به آخرین تکنولوژی‌های کمپانی مجهز خواهند شد. ازجمله این تکنولوژی‌ها باید به سیستم Aegis اشاره کنیم. این سیستم در برخوردهای شدید و مواقعی که دمای پک بیش‌ازحد بالا برود، از باتری محافظت می‌کند.

سیستم‌عامل گلکسی N-Operating دیگر ویژگی خودروهای برند جدید جیلی خواهد بود. این سیستم‌عامل بسیار سریع است و درعرض تنها 0.5 ثانیه آماده استفاده می‌شود.

در زمان کنونی مشخص نیست که آیا محصولات برند گلکسی در خارج از مرزهای چین نیز عرضه خواهند شد یا خیر. این خودروساز بزرگ چینی با سایر برندهای خود در بازارهای بین‌المللی حضور دارد.

فریبا شاه نوری
فریبا شاه نوری

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها