هدست اپل از قابلیت جذاب تایپ در هوا پشتیبانی می‌کند

  • فریبا شاه نوری فریبا شاه نوری
  • ۹ اسفند ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.8 دقیقه

دیجیاتو نوشت؛ مدت‌هاست منتظر معرفی اولین هدست واقعیت ترکیبی اپل هستیم و حالا بلومبرگ در گزارشی مدعی شده است که این محصول از قابلیت تایپ در هوا یا تایپ با کیبورد مجازی پشتیبانی می‌کند و همچنین نیازی به جفت‌شدن با آیفون ندارد و می‌تواند به‌طور مستقل کار کند.

تایپ در هوا با کیبورد مجازی در هدست اپل

هدست

یکی از ویژگی‌هایی که گورمن برای هدست آینده اپل به آن اشاره کرده، قابلیت «تایپ در هوا» است که به کاربر اجازه می‌دهد با استفاده از حرکات چشم و ژست‌های دست اقدام به تایپ کند و ظاهراً این ویژگی در جدیدترین نمونه اولیه داخلی این محصول وجود داشته است.

بااین‌وجود، به‌نظر می‌رسد این قابلیت عملکرد کاملی ندارد؛ چرا که گورمن می‌گوید برای تایپ شاید همچنان به یک آیفون و کیبورد لمسی‌اش نیاز داشته باشید، مگر اینکه اپل در مدت‌زمانی که تا ورود این محصول به بازار باقی مانده است، آن را کاملاً بهبود دهد.

اپل احتمالاً از اولین هدست ترکیبی‌اش در WWDC 2023 در ماه ژوئن رونمایی می‌کند و تا اواخر سال جاری میلادی آن را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. کوپرتینویی‌ها در کنار این محصول، روی چندین هدست دیگر هم کار می‌کنند که در سال‌های آینده از راه می‌رسند و شامل محصولی ارزان‌قیمت هم هستند.

ظاهراً اپل در نسل دوم هدست واقعیت ترکیبی‌اش می‌خواهد روی عملکرد تمرکز کند و درحالی‌که انتظار داریم نسل اول آن با چیپ M2 از راه برسد، اپل به‌دنبال قدرت بالاتر برای پردازش‌های گرافیکی است. بنابراین شاید با تراشه‌ای اختصاصی برای نسل دوم این هدست روبه‌رو شویم.

فریبا شاه نوری
فریبا شاه نوری

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها