ایلان ماسک دوباره ثروتمندترین فرد جهان شد

  • فریبا شاه نوری فریبا شاه نوری
  • ۹ اسفند ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 2.1 دقیقه

دیجیاتو نوشت؛ ایلان ماسک تا مدت‌ها ثروتمندترین فرد جهان بود، اما سقوط ارزش سهام تسلا باعث شد که جایگاهش را به «برنار آرنو»، مدیرعامل شرکت LVMH، بدهد. اما حالا دوباره ماسک توانسته است با شکست آرنو، به‌عنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته شود.

بخش اصلی ثروت ایلان ماسک مربوط به سهامش در تسلا می‌‌شود، بنابراین هرگونه تغییر در ارزش سهام این شرکت خودروسازی، تغییر جایگاه مدیرعاملش در لیست ثروتمندترین افراد جهان را در پی دارد. بنابراین حالا با افزایش ارزش سهام تسلا، ایلان ماسک دوباره ثروتمندترین فرد جهان شده است.

ایلان ماسک حالا دوباره ثروتمندترین فرد جهان است

طبق شاخص میلیاردر بلومبرگ، ثروت ایلان ماسک حالا به 187 میلیارد دلار می‌رسد که آن را بالاتر از آرنو با ثروت 185 میلیارد دلار قرار می‌دهد. آخرین تغییری که منجر به قرارگیری ماسک در رتبه اول فهرست ثروتمندترین فرد جهان شده، افزایش 6.98 میلیارد دلاری سرمایه‌اش بوده است.

همان‌طور که در فهرست بالا می‌بینید، در رتبه‌های سوم و چهارم به‌ترتیب «جف بزوس» و «بیل گیتس» با ثروت 117 و 114 میلیارد دلار به‌چشم می‌خورند. همچنین در این فهرست خبری از مارک زاکربرگ در میان 10 فرد ثروتمند دنیا نیست و درحقیقت مدیرعامل متا با ثروت 63 میلیارد دلاری، در جایگاه 19ام قرار دارد.

اگرچه ماسک دوباره به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شده است، اما ثروت فعلی‌اش فاصله زیادی با 340 میلیارد دلاری دارد که در نوامبر 2021 به‌عنوان سرمایه در اختیار داشت. علاوه‌براین، مدیرعامل تسلا به‌عنوان فردی که بزرگ‌ترین زیان مالی شخصی را در تاریخ تجربه کرده، رکورد گینس را شکسته است.

علان

در اواخر دی‌ماه، ثروت ایلان ماسک به 138 میلیارد دلار رسید که طبق گزارش‌ها، نسبت به زمان اوج ثروتش کاهش 182 یا 200 میلیارد دلاری را نشان می‌دهد. این کاهش سرمایه باعث رکوردشکنی ماسک در گینس شد.

با توجه به اختلاف کم سرمایه آرنو و ایلان ماسک، باید منتظر ماند و دید مدیرعامل تسلا تا چه زمانی می‌تواند ثروتمندترین فرد جهان باقی بماند. البته این احتمال وجود دارد که ماسک اختلافش با آرنو را افزایش دهد و دوباره بتواند برای مدت‌ها لقب ثروتمندترین فرد جهان را در اختیار داشته باشد.

فریبا شاه نوری
فریبا شاه نوری

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها