(تصاویر) بناهای شگفت انگیزی که با هوش مصنوعی طراحی شده اند

  • فریبا شاه نوری فریبا شاه نوری
  • ۱۰ اسفند ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 2.6 دقیقه

فرادید نوشت؛ هوش مصنوعی مدتی است که پا به قلمرو هنر گذاشته و طوفانی از بحث‌ها و دیدگاه‌های مخالف و موافق را با خودش به همراه آورده است. امروز وبسایت‌های زیادی هستند که به افراد اجازه می‌دهند از هوش مصنوعی برای تولید نقاشی و حتی طرح‌های خیال‌انگیز و عجیب معماری استفاده کنند. در این وبسایت‌ها شما فقط با وارد کردن توصیفی نوشتاری، یک طرح بصری از آنچه نوشته‌اید دریافت می‌کنید.

به گزارش فرادید؛ خیلی‌ها معتقدند که تولیدات هوش مصنوعی محصول خلاقیت انسانی نیستند و نباید آن‌ها را «هنر» قلمداد کرد. خیلی‌ها هم معتقدند که چه بخواهیم و چه نخواهیم، آینده خودش را به ما تحمیل می‌کند و بهتر است با آغوش باز به سراغ آن برویم. در میانۀ این بحث‌ها کسانی هم هستند که زودتر از دیگران وارد قلمرو آفرینش هنری با هوش مصنوعی شده‌اند و در این قلمرو برای خودشان نامی هم دست و پا کرده‌اند.

«حسن رجب»، معمار و طراح مصری ساکن کالیفرنیا یکی از همین هنرمندان است. طرح‌های معماری که رجب با استفاده از هوش مصنوعی تولید کرده حسابی در دنیای اینترنت و شبکه‌های اجتماعی پربازدید شده‌اند و شهرتی روزافزون را برای او به ارمغان آورده‌اند.

شاید این طرح‌ها هنوز قابلیت پیاده شدن در دنیای واقعی را نداشته باشند، اما به هر حال می‌توان آن‌ها را تصویری از آیندۀ معماری و طراحی در نظر گرفت؛ آینده‌ای که با پیشرفت تکنولوژیِ هوش مصنوعی هر روز به ما نزدیک‌تر می‌شود. در اینجا تعدادی از طرح‌های خیال‌انگیز و خارق‌العادۀ حسن رجب را خواهید دید که با استفاده از هوش مصنوعی تولید شده‌اند.

خانه

فریبا شاه نوری
فریبا شاه نوری

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها