گوشی جدید تاشوی گوگل ارزان‌تر از گلکسی زد فولد ۵

  • فریبا شاه نوری فریبا شاه نوری
  • ۲۷ اسفند ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.1 دقیقه

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ شایعه‌های قبلی می‌گفتند گوگل گوشی تاشدنی پیکسل فولد را با قیمت ۱٬۸۰۰ دلار روانه‌ی بازار می‌کند (گلکسی زد فولد ۴ نیز با این قیمت عرضه شده است)، اما یک افشاگر خوش‌سابقه در توئیتر می‌گوید قیمت پیکسل فولد بین ۱٬۳۰۰ تا ۱٬۵۰۰ دلار خواهد بود.

گوگل احتمالا پیکسل فولد را به‌همراه پیکسل ۷a در کنفرانس I/O ۲۰۲۳ که ۱۸ اردیبهشت برگزار می‌شود معرفی و در اوایل فصل سوم ۲۰۲۳ عرضه خواهد کرد.

بر اساس گزارش فون‌آرنا، گوگل قصد دارد پیکسل ۷a را با قیمت ۴۵۰ تا ۵۰۰ دلار در دسترس مشتریان قرار دهد. مدل قبلی این گوشی میان‌رده یعنی پیکسل ۶a با قیمت ۴۵۰ دلار عرضه شد.

پیکسل فولد گوگل احتمالا نمایشگر خارجی ۵٫۷۹ اینچ و نمایشگر داخلی ۷٫۶۹ اینچ خواهد داشت. گوگل گوشی پیکسل فولد را به پردازنده‌ Tensor G۲ که قبلا در گوشی‌های سری پیکسل ۷ از آن استفاده شده است مجهز خواهد کرد.

پیکسل فولد توانسته در بنچمارک گیک‌بنچ به امتیاز تک هسته‌ای ۱٬۰۴۷ و امتیاز چند هسته‌ای ۳٬۲۵۷ دست پیدا کند. امتیاز تک هسته‌ای و چند هسته‌ای گلکسی زد فولد ۴ سامسونگ در همین آزمون به‌ترتیب ۱٬۶۷۰ و ۴٬۰۸۱ بود.

گوگل احتمالا اولین گوشی تاشدنی خود را در رنگ‌های سفید و مشکی روانه‌ بازار می‌کند. این گوشی حداکثر ۲۵۶ گیگابایت حافظه‌ی ذخیره‌سازی خواهد داشت.

فریبا شاه نوری
فریبا شاه نوری

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها