(تصاویر) آفرود شاهکار منصوری با 887 اسب بخار قدرت

  • فریبا شاه نوری فریبا شاه نوری
  • ۱۱ اسفند ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 2.8 دقیقه

دیجیاتو نوشت؛ شرکت منصوری از یک پروژه جدید رونمایی کرد. این پروژه منحصربه‌فرد بر مبنای مرسدس AMG G63 توسعه پیدا کرده است و «کرونوس کوپه EVO C» نام دارد.

تیونر پرآوازه جهان، در این پروژه، هم در بخش فنی و هم در بخش ظاهری، تغییرات زیادی اعمال کرده است. نتیجه اینکه کرونوس کوپه EVO C از جذابیت ظاهری بالایی برخوردار است و موتور آن توانایی تولید حدود 900 اسب بخار قدرت را دارد. از این پروژه فوق‌العاده خاص تنها 8 دستگاه تولید خواهد شد.

همان‌طور که از نام پروژه قابل حدس است، منصوری کرونوس کوپه EVO C فقط دو در دارد و خبری از درهای عقب در آن نیست. جالب اینکه لولاها روی ستون B قرار دارند و به همین جهت درها رو به عقب باز می‌شوند. رینگ‌های 24 اینچی دیگر ویژگی جذاب منصوری کرونوس کوپه EVO C در نمای بیرونی هستند. این شاسی‌بلند کوپه روی لاستیک‌هایی با مشخصات 295/30R24 حرکت می‌کند. 

تازه‌ترین پروژه منصوری از یک کیت بدنه اختصاصی بهره می‌برد. این کیت شامل سپرها، کاپوت و قطعات مخصوص لبه گلگیرها می‌شود. ضمن اینکه در جای‌جای بدنه شکاف‌هایی برای هدایت بهتر جریان هوا به‌چشم می‌خورد. با توجه به این کیت، باید گفت منصوری کرونوس کوپه EVO C تفاوت‌های زیادی با مرسدس AMG G63 استاندارد دارد. 

مثل سایر خودروهای کوپه، در منصوری کرونوس کوپه EVO C نیز باید با خم‌کردن صندلی راننده و سرنشین کناری به صندلی‌های عقب دسترسی پیدا کرد. منصوری تأکید می‌کند برای این کار مکانیسم ویژه‌ای وجود دارد و اصلاً سرنشینان با دشواری مواجه نخواهند شد. 

از آنجایی که منصوری کرونوس کوپه EVO C یک پروژه بسیار محدود است، مشتریان می‌توانند آن را به هر شکل ممکن شخصی‌سازی کنند. برای مثال، امکان سفارش هر رنگ دلخواه برای بدنه و داخل کابین وجود دارد. 

مشخصات فنی منصوری کرونوس کوپه EVO C

مهندسان منصوری در زیر کاپوت نیز دست به تغییرات گسترده‌ای زده‌اند. این تغییرات شامل استفاده از توربوشارژرهای بزرگ‌تر، سیستم اگزوز جدید، تقویت سیستم سوخت‌رسانی و برنامه‌ریزی مجدد موتور می‌شود. نتیجه اینکه منصوری کرونوس کوپه EVO C قدرتی برابر با 887 اسب بخار و گشتاوری برابر با 1200 نیوتن‌متر دارد. بد نیست بدانید موتور AMG G63 در حالت استاندارد توانایی تولید 576 اسب بخار قدرت و 850 نیوتن‌متر گشتاور را دارد.

ماشین

با اتکا به این پیشرانه فوق‌العاده قدرتمند، کرونوس کوپه EVO C قادر است درعرض تنها 3.3 ثانیه سرعت خود را به 100 کیلومتر در ساعت برساند. در رابطه با قیمت این پروژه اطلاعاتی در دست نیست، اما با توجه به ویژگی‌ها و تولید تنها هشت دستگاه از آن، برچسب چند صد هزار دلاری اصلاً دور از انتظار نیست.

فریبا شاه نوری
فریبا شاه نوری

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها