(ویدئو) تلاش شیر دریایی برای سرقت ساعت غواص!

  • فریبا شاه نوری فریبا شاه نوری
  • ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.2 دقیقه

فرارو نوشت؛ یک شیر دریایی استلر بسیار کنجکاو تلاش می‌کند تا ساعت غواصی را در تعاملی تماشایی بدزدد.

به گزارش فرارو، مایکل ایری، بازنشسته ۶۱ ساله و علاقه‌مند به غواصی دریایی، از لحظه‌ای که یک شیر دریایی بسیار کنجکاو و گستاخ به او نزدیک می‌شود، فیلمبرداری کرد.

این اتفاق در سواحل جزیره هورنبی بریتیش کلمبیا کانادا رخ داد و شیر دریایی بار‌ها تلاش کرد تا ساعت دست غواص را با دندان‌های خود جدا کند. شیر‌های دریایی استلر که به خاطر رفتار کنجکاوانه‌اش بدنام هستند، به بازیگوشی و اعتماد به نفس فوق‌العاده در اطراف انسان‌ها شهرت دارند. مایکل به آرامی تلاش‌های این حیوان برای سرقت ساعت را در این تعامل خنثی کرد.

وی گفت: من بیش از پنج سال است که در زیر آب غواصی و فیلمبرداری می‌کنم و در این مدت بیش از ۷۰۰ غواصی ثبت کرده ام. این شیر‌های دریایی از آنجایی که حیوانات بسیار کنجکاوی هستند، اغلب به هر چیزی که یک غواص روی دست خود دارد چنگ می‌زنند. معمولاً باله‌های غواص را گاز می‌گیرند، اما به دنبال دست‌ها، شلنگ‌های هوا و هر چیز براقی هستند.

این غواص گفت: من هرگز چیزی را در رویایی با شیر‌های دریایی از دست نداده‌ام، اما یک کلاه غواصی دارم که در آن آثار دندان یکی از این شیر‌های دریایی که سرم را گاز گرفته است وجود دارد.

من هم هیجان زده بودم که با یک حیوان وحشی آنقدر در تماس بودم و هم عصبی بودم که ممکن است لباسم را سوراخ کند یا دستکشم را پاره کند.

فریبا شاه نوری
فریبا شاه نوری

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها