۱۰ سنت زنانه از نسل های گذشته که زنان امروزی باید آن ها را کنار بگذارند

  • راضیه میرزاحیدری راضیه میرزاحیدری
  • ۲۲ بهمن ۱۴۰۲
  • زمان مطالعه : 5.6 دقیقه

روزیاتو نوشت: بسیاری از سنت هایی که مادرها و مادربزرگ هایمان به آن ها پایبند بودند، هنوز هم وجود دارند. گرچه برخی از این سنت ها ارزشمندند و باید به نسل های بعدی منتقل شوند اما در میان آن ها مواردی هم هست که بهتر است در گذشته باقی بمانند و دیگر لزومی به رعایت آن ها توسط زنان امروزی نیست، چرا که این نگرش های قدیمی سنخیتی با زندگی در دنیای امروز ندارند.

در ادامه با برخی از این باورهای قدیمی آشنا خواهیم شد.

۱- پوشیدن سوتین در خانه

سوتین یکی از اجزای اصلی پوشش زنان است. بعضی زن ها معتقدند نپوشیدن سوتین روی فرم سینه ها تأثیر می گذارد. اما حقیقت این است که هیچ مدرک علمی که ثابت کند پوشیدن یا نپوشیدن سوتین می تواند فرم سینه ها را تغییر دهد، وجود ندارد.

۲- بلند کردن موها

1

این باور رایج وجود دارد که تنها زن هایی به سراغ مدل موهای کوتاه می روند که دوست ندارند وقت زیادی را صرف رسیدگی به موهای خود کنند و به ظاهر خود بی توجه اند. با این حال، حقیقت این است که میزان بلندی موها تأثیر در مدت زمانی که صرف آرایش موها می شود ندارد. مثلاً ممکن است برای آرایش موهای کوتاه خود مجبور باشید بیشتر از یک مدل موی بلند وقت صرف کنید. بنابراین مدل موها باید صرفاً بر اساس ترجیح شخصی انتخاب شود. به علاوه، از مناسب بودن آن برای فرم صورت تان هم اطمینان حاصل کنید.

۳- رنگ کردن موهای سفید

با ظاهر شدن اولین موهای سفید روی سر یک زن، اینطور به نظر می رسد که زندگی او دارد به سمت سالمندی می رود. به همین دلیل، برخی زنان شروع به کندن یا رنگ کردن موهای سفید خود می کنند. اما واقعاً لازم است به موهای سفید خود اهمیت دهیم. اول اینکه، ریشه های سفید مو خیلی زود درمی آیند، به همین دلیل ممکن است برای پنهان کردن آن تارهای سفید به موهای خود آسیب بزنید. خوشبختانه در سال های اخیر اقبال به موی سفید در زنان بسیار بیشتر شده و شاید وقتش رسیده که شما هم موهای سفید خود را بپذیرید و بالاخره آن ها را آزاد بگذارید.

۴- احساس خجالت هنگام خرید نوار بهداشتی

1

شاید هر زنی زمانی در زندگی خود احساس شرم هنگام خرید نوار بهداشتی را تجربه کرده باشد. اما در سال های اخیر خرید نوار بهداشتی برای زنان امروزی دیگر امری ساده و بدون احساس شرم شده است.

۵- نگه داشتن لباس هایی که استفاده نمی شوند

1

خلاص شدن از لباس های قدیمی دشوارتر از چیزی است که به نظر می رسد. ما وسایل مان را به دقت نگه می داریم، اما نه به خاطر مُد بودن یا اندازه بودن شان، بلکه صرفاً به این خاطر که برای خرید آن ها پول خرج کرده ایم و خلاص شدن از آن ها احساس بسیار بدی به ما می دهد. ما اغلب تصور می کنیم ممکن است بعداً دل مان بخواهد آن ها را بپوشیم اما اگر سال ها است لباسی را به تن نکرده اید، بهتر است آن را ببخشید. به علاوه، بهتر است از نگه داشتن لباس هایی که برایتان تنگ شده اند، به امید کاهش وزن و دوباره پوشیدن شان، خودداری کنید. این کار به جای آنکه مشوق شما باشد، بیشتر ناامیدتان می کند.

۶- پوشیدن کفش پاشنه بلند

1

کفش های پاشنه بلند جایگاه ویژه ای در کمد لباس خانم ها دارند. این مدل کفش پاها را کشیده تر نشان می دهد و ظاهر کلی را زنانه تر می کند. اما کفش های پاشنه بلند هر قدر هم که زیبا باشند، نه برای سلامتی خوب اند و نه پوشش راحتی برای پاها هستند.

۷- برگزاری دورهمی های دوستانه در خانه

1

برگزاری مهمانی های متعدد نه تنها هزینه بردار است، بلکه میزبان را هم خسته می کند. برگزارکننده ی مهمانی باید خانه را تمیز کند، خرید کند، غذای زیادی آماده کند و بعد از اتمام مهمانی هم دوباره مشغول نظافت خانه شود. همه ی این ها باعث می شود میزبان به جای لذت بردن از یک دورهمی دوستانه، تنها درگیر خستگی شود.

۸- خرید لباس جدید برای تنها یک بار پوشیدن

1

بعضی لباس ها صرفاً برای شرکت در مراسم بخصوصی خریداری می شوند، مانند عروسی یا مهمانی. با آنکه هزینه ی زیادی صرف این لباس های شیک می شود، اما تنها یک یا دو بار پوشیده می شوند و بعد از آن دیگر در کمد لباس خاک می خورند. اگر لباسی را واقعاً دوست داشته باشید، برای پوشیدن آن نیازی به دلیل ندارید. اگر هم علاقه ای به پوشیدن این مدل لباس ها ندارید و صرفاً برای مراسم بخصوصی آن ها را نیاز دارید، می توانید به قرض گرفتن لباس از دیگران هم فکر کنید.

۹- خرید کیف و کفش ست

1

دیگر لزومی ندارد ساعت ها در فروشگاه ها به دنبال کیفی مانند کفش هایتان بگردید، چون کیف و کفش های ست دیگر مُد نیستند. البته این بدان معنی نیست که ممکن نیست دوباره مُد شوند، اما به طور حتم این مُد دیگر به سفت و سختی گذشته نخواهد بود. بهتر است چیزهایی را انتخاب کنید که مکمل یکدیگر باشند، نه اینکه عیناً مانند همدیگر.

۱۰- انداختن حلقه ی ازدواج

1

نیانداختن حلقه ی ازدواج خود به معنای ضعیف شدن پایه های زندگی مشترک یا داشتن میل به خیانت نیست. تصمیم به خالی گذاشتن انگشت حلقه ی خود می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، مثل اذیت کننده بودن حلقه، تنگ شدن حلقه، داشتن حساسیت به فلزات یا اینکه صرفاً ممکن است یک زن علاقه ای به انداختن زیورآلات نداشته باشد.

راضیه میرزاحیدری
راضیه میرزاحیدری

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها