(ویدئو) قصر نمکی؛ نگاهی به عجیب ترین هتل جهان که تماماً از نمک ساخته شده است

  • راضیه میرزاحیدری راضیه میرزاحیدری
  • ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
  • زمان مطالعه : 3.2 دقیقه

روزیاتو نوشت: عجیب‌ترین هتل جهان در نزدیکی کوه‌های آند در آمریکای جنوبی و تماماً از نمک ساخته شده است. ۱۰ هزار تن نمک برای ساخت اثاثیه، دیوارها، کفپوش و مجسمه‌های این تفرجگاه استفاده شده و حتی منوی غذاهایش تنها شامل غذاهای شور است.

هتل Palacio de Sal به معنی «قصر نمک» در سواحل «سالار دو ییونی» که یک دریاچه خشک‌شده ماقبل تاریخ در بولیوی است ساخته شده؛ جایی که حالا به یک بیابان نمکی به مساحت بیش از ۱۰ هزار کیلومتر مربع تبدیل شده و بزرگترین کویر نمک جهان است.

تصاویر دیدنی، ستون‌ها و دیوارهای داخلی هتل را نشان می‌دهد که از آجرهای کم‌رنگ نمکی ساخته شده‌اند. و کف بعضی اتاق‌ها با نوعی ماسه که از نمک ساخته شده پوشیده شده، در حالی که مبل‌های سفید بزرگ ساخته‌شده از نمک نیز دیده می‌شوند.

1

منوی رستوران نیز سرشار از غذاهای شور است که با گوشت لاما، بره و مرغ درست شده‌اند.

یکی از کارکنان هتل می‌گوید مهمانان وقتی از اینجا دیدن می‌کنند حیرت‌زده می‌شوند و «سعی می‌کنند دیوار یا اثاثیه را لیس بزنند تا مطمئن شوند واقعاً از نمک ساخته شده‌ است.»

1

قسمت بیرونی این هتل اعجاب‌انگیز هم با همان مصالحی ساخته شده که از سطح نمکی چند متر آن‌طرف‌تر جمع‌آوری شده است. حتی سقف آن هم گنبدهای نمکی دارد.

منظره‌ای که از اتاق خواب‌های «قصر نمک» می‌بینید صحرای وسیع آمریکای جنوبی است.

1

بنا بر گزارش‌ها یک میلیون بلوک ۳۵ سانتی‌متری از دانه‌های نمک فشرده با مجموع وزن ۱۰,۰۰۰ تن برای ساخت این هتل نمکی استفاده شد و تکمیل آن دو سال طول کشید.

1

البته از اثاثیه‌های تیره‌تر یا روشن‌تر نیز برای متعادل کردن سفیدی شدید پایه نمکی وسایل استفاده شده است.

طبیعتاً حمام آب شور هم بخشی از تجربه چشمه آب گرم «قصر نمک» است.

1

این هتل در بولیوی در ۳۶۵۰ متری از سطح دریاها قرار دارد و منطقه‌ای که در آن قرار گرفته در نگاه اول پوشیده از برف به نظر می‌رسد. اما در واقع زمینی نمکی از کریستال‌های مجزاست که زیر پا خرد می‌شوند.

1

سالار دو ییونی یکی از چشمگیرترین مکان‌های دیدنی روی زمین به حساب می‌آید. هرچندوقت یک‌بار دریاچه‌های مجاور سرریز می‌شوند و لایه‌ای نازک از آب، سطح زمین را می‌پوشاند و آن را به آینه‌ای زیر آسمان تبدیل می‌کند.

راضیه میرزاحیدری
راضیه میرزاحیدری

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها