پاکسازی کامل کبد با این نوع دمنوش خانگی/ پاکسازی کبد و درمان یبوست در یک چشم بهم زدن

  • راضیه میرزاحیدری راضیه میرزاحیدری
  • ۲۴ بهمن ۱۴۰۲
  • زمان مطالعه : 2.9 دقیقه

سرگرمی روز نوشت: یکی از روش ها برای پاکسازی بدن و به خصوص درمان کبد چرب، نوشیدن آب فاتر است. آب فاتر خواص فوق العاده و بی نظیری دارد که در ادامه خواهیم گفت. 

همه ما میدانیم که برای داشتن پوستی سالم و سرحال، پاکسازی بدن و به خصوص کبد نوشیدن آب کافی در روز لازم است. اما اگر آب فاتر را جایگزین آب سرد کنید، میتوانید جلوی بروز بسیاری از مشکلات را بگیرید و سلامت بدن خود را تضمین کنید. حتی میتوانید به جای آب تصفیه از آب فاتر استفاده کنید. در ادامه توضیح خواهیم داد که آب فاتر چیست و چه خاصیتی دارد.

آب فاتر چیست؟

نوشیدن آب کافی می تواند از سلامت پوست ، عضلات و مفاصل حمایت کند. آب به سلولهای بدن کمک می کند تا مواد مغذی را جذب کرده و با عفونت ها مقابله کنند. آب فاتر، آب جوشانده سرد یا ولرم شده است که در طب سنتی و اسلامی کاربرد بالایی دارد و می تواند با قرار گیری در سبک زندگی روزانه و البته حذف آب سرد به سلامت بدن شما کمک کند؛ چرا که آب سرد برای هضم شدن از گرمای بدن استفاده می کند و جدا از این پیشنهاد این است که مصرف آب سرد را برای سلامت خودتان کم کنید یا کنار بگذرید.

فواید آب فاتر برای سلامت بدن

کمک به بهبود هضم غذا

نوشیدن آب به حرکت سیستم هضم کمک می کند. همانطور که آب از طریق معده و روده شما حرکت می کند ، بدن بهتر قادر به از بین بردن مواد زائد است. برخی بر این باورند که نوشیدن آب گرم به ویژه برای فعال سازی دستگاه گوارش بسیار موثر است. پس یکی از مواردی که آب فاتر به آن کمک می کند بهبود سیتستم گوارش و هضم غذای شماست.

آب فاتر برای کبد

برای مشکلات کبدی مصرف آب فاتر در طب اسلامی بسیار پیشنهاد شده است. پیامبر صلی الله علیه و آله زمانی که افطار می کردند با شیرینی (حلوا ، قند ، خرما) افطار می کردند و اگر شیرین نبود با آب ولرم افطار می کردند و می فرمودند کبد و معده را پاکسازی می کند ، بدن و دهان را خوشبو می کند . آب ولرم اول صبح ناشتا نیز همین خاصیات را دارد . ( آب فاتر رسوبات و چیزهایی که در کبد مانده و مجرای کبد را بسته پاک سازی می کند).

آب فاتر مناسب برای یبوست

یکی از مواردی که برای رفع یبوست مناسب است استفاده از آب فاتر یا آب جوشانده شده ولرم شده است که آمده است یک عضو صالح و نیکو است و چون وارد بدن شود هر عضو خراب را سالم خواهد نمود؛ در حالی که این توصیه برای بیماران نیست و همانطور که اشاره کردیم پیشنهاد می کنیم استفاده از این آب را جایگیزین آب یخ کنید تا از سلامت بدن خود لذت ببرید. همچنین استفاده از آب فاتر که به عنوان یک تعدیل کننده مزاج می توان به آن اشاره کرد می واند باعث بهبود دستگاه هاضمه و همچنین تعدیل مزاج شود که با مشکل مزاج سودا با یبوست ارتباط مستقیم دارید.

همچنین می توانید از آب فاتر به عنوان یک دمنوش طبیعی و فوق العاده مفید استفاده کنید.

فواید مصرف آب فاطر در افطار یا به صورت ناشتا

شستشوی کبد و معده

خوشبوکننده دهان

آرام کننده رگها

از بین بردن صفرا و بلغم

فروکش حرارت حرارت معده

آرامش سردرد

پاک کننده معده

درمان غلبه بلغم

درمان غلبه سودا

درمان غلبه صفرا

تقویت و محکم کننده دندان ها

اعتدال مزاج

پاکسازی بدن

راضیه میرزاحیدری
راضیه میرزاحیدری

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها