همه چیز درباره وکس برزیلی؛ ۵ کاری که باید پیش از اپیلاسیون با وکس انجام دهید

  • راضیه میرزاحیدری راضیه میرزاحیدری
  • ۱۴ فروردین ۱۴۰۳
  • زمان مطالعه : 4.9 دقیقه

روزیاتو نوشت: اگر به تازگی برای رفع موهای زائد به فکر وکس برزیلی (موم برزیلی) افتاده‌اید احتمالاً سوالات زیادی در این باره دارید؛ اینکه وکس برزیلی چقدر درد دارد؟ قبل از آن چه اقداماتی باید انجام داد و بهترین نوع موم کدام است؟

اپیلاسیون ناحیه خصوصی می‌تواند ترسناک به نظر برسد، به خصوص وقتی که می‌خواهید برای اولین بار آن را تجربه کنید. در اینجا چند نکته و ترفند وجود دارد که با رعایت آنها می‌تواند تجربه راحت‌تری از وکس برزیلی داشته باشید.

1

وکس برزیلی چیست؟

وکس برزیلی روشی است که در آن تمام موهای ناحیه شرمگاهی اپیلاسیون می‌شود؛ به این معنی که حتی یک تار مو از چین کلیتوریس و لابیا گرفته تا باسن روی پوستتان باقی نمی‌ماند.

تفاوت وکس برزیلی و وکس بیکینی در این است که دومی شامل برداشتن مو از نواحی قابل مشاهده خارج از لباس شنا یا لباس زیر است و موها را روی استخوان شرمگاهی باقی می‌گذارد.

1

وکس برزیلی دردناک است؟

هر روشی که در آن موها از فولیکول برداشته شود دردناک خواهد بود. اما خبر خوب این است که وکس بار اول بیشترین درد را دارد و با گذشت زمان از شدت آن کاسته می‌شود.

به محض اینکه اپیلاسیون با وکس را شروع می‌کنید موهایتان شروع می‌کند به رشد در همان جهت و از این رو به اندازه بار اول دردناک نخواهد بود.

برای اینکه در اولین تجربه اپیلاسیون خود درد کمتری حس کنید می‌توانید قبل از نوبت اپیلاسیونتان یک قرص ایبوپروفن مصرف کنید.

1

چه وکسی برای اپیلاسیون بهتر است؟

وکس سخت یا وکس نواری، کدام بهتر است؟ اگر به دنبال جواب این سوال می‌گردید، توصیه ما این است که به سراغ وکس یا موم سخت بروید.

منطق ساده‌ پشت این کار این است که وقتی از موم نواری برای از بردن مو استفاده می‌کنید، نه تنها موهایتان را برمی‌دارید، بلکه لایه بالایی پوستتان را هم با آن جدا می‌کنید! دردناک به نظر می‌رسد، درست است؟ پس چرا با این حال عده زیادی از وکس نواری استفاده می‌کنند؟

پاسخ بسیار ساده است. از آنجایی که موم نواری لایه رویی پوست را همراه خود می‌برد، کمک می‌کند تا از شر تمام آن سلول‌های مرده پوستی خلاص شوید و پوستتان صاف و نرم شود.

شما می‌توانید از وکس نواری در جلسات بعدی اپیلاسیون استفاده کنید، اما برای اولین جلسه، باورکنید نمی‌خواهید آن را تجربه کنید!

1

وکس چقدر دوام دارد؟

معمولاً اثر موم برزیلی حدود سه تا چهار هفته باقی می‌ماند، با این حال با توجه به میزان رشد متفاوت مو در افراد مختلف،‌ این اعداد ممکن است متغییر باشد.

با آنکه در فاصله بین دو جلسه اپیلاسیون می‌توانید موهایتان را کوتاه کنید اما توصیه می‌شود که قبل از رفتن به جلسه بعدی، اجازه دهید موهایتان حداقل نیم سانتیمتر بلند شود.

1

اصلاح با تیغ یا وکس؟

با آنکه نحوه اصلاح موهای زائد ناحیه تناسلی یک انتخاب شخصی است اما توصیه ما موم انداختن است. درست است که هروقت که بخواهید می‌توانید به راحتی در خانه از تیغ اصلاح برای از بین بردن موها استفاده کنید، اما بعد از استفاده از تیغ، نوک موهایتان زمخت می‌شود و ممکن است دچار خارش شوید. و هیچ‌کس این را نمی‌خواهد.

انتخاب یک جلسه اپیلاسیون می‌تواند ۱۰ تا ۲۰ دقیقه درد برایتان به همراه داشته باشد، اما منجر به رشد یکنواخت مو، پوست صاف‌تر و موهای نرم‌تر می‌شود.

1

قبل از اپیلاسیون با موم چه کارهایی انجام دهیم؟

راهنمای ۵ مرحله‌ای ما برای آماده شدن برای وکس کردن در ادامه آمده است:

۱. کوتاه کنید

اگر اولین بار است که می‌خواهید وکس برزیلی یا وکس بیکینی را امتحان کنید و رشد موهایتان زیاد بوده توصیه می‌شود قبل از اپیلاسیون آنها را تا حدودی کوتاه کنید. هرچه مو بلندتر باشد تجربه اپیلاسیون دردناک‌تر خواهد بود.

۲. لایه‌برداری کنید

چند روز قبل از اپیلاسیون با وکس، ناحیه مورد نظر را لایه‌برداری کنید. لایه‌برداری به شما کمک می‌کند از شر سلول‌های مُرده پوست خلاص شوید و به وکس کمک می‌کند که موها را بگیرد، نه پوستتان را. با این کار تجربه وکس کردن هم برایتان کمتر دردناک خواهد بود.

1

۳. دوش آب گرم بگیرید

همواره توصیه می‌شود قبل از اپیلاسیون دوش آب گرم بگیرید زیرا بخار حمام باعث می‌شود فولیکول‌های مو باز شود و درنتیجه کندن موها با وکس آسان‌تر خواهد بود.

۴. لباس راحت بپوشید

وقتی نوبت اپیلاسیون دارید، به‌خصوص وکس برزیلی، حتماً لباس راحت و گشاد بپوشید. مهم است که اجازه دهید پوستتان قبل از اپیلاسیون نفس بکشد.

1

۵. هیدراته بمانید

آبرسانی کلید اصلی است. مطمئن شوید که قبل از اپیلاسیون آب زیادی می‌نوشید. این کار کل فرآیند وکس کردن را برایتان آسان‌تر می‌کند و درد را کاهش خواهد داد.

راضیه میرزاحیدری
راضیه میرزاحیدری

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها