معمای ساده ای که کاربران شبکه‌های اجتماعی را گیج کرد

  • طناز السادات حسینی فر طناز السادات حسینی فر
  • ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳
  • زمان مطالعه : 1.9 دقیقه

همشهری آنلاین به نقل از فرارو نوشت، حل معما، یک راه عالی برای تقویت عملکرد شناختی است؛ زیرا شما را به فکر کردن خارج از چارچوب و استفاده از مغز خود به روش‌های مختلف برای رسیدن به راه حل دعوت می‌کند.

 

شجره‌نامه‌ها و روابط خانوادگی می‌توانند پیچیده باشند. اخیراً معمایی در این باره در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و کاربران را گیج کرده است.

حل معما، یک راه عالی برای تقویت عملکرد شناختی است؛ زیرا شما را به فکر کردن خارج از چارچوب و استفاده از مغز خود به روش‌های مختلف برای رسیدن به راه حل دعوت می‌کند. بنابراین، اگر در حال و هوای این هستید که کمی به ذهنتان فشار بیاورید، در ادامه همراه ما باشید تا روی حل این معمای چالش‌برانگیز فکر کنید. این معما باعث شده که کاربران در رسانه‌های اجتماعی با پاسخ‌های مختلفی سرگردان شوند.

1

معما:

مردی در حال نگاه کردن به عکس کسی است. دوستش می‌پرسد که این عکس کیست. مرد پاسخ می‌دهد: «من هیچ خواهر و برادری ندارم. پدر آن مرد، پسر پدر من است.» مرد به تصویر چه کسی نگاه کرده بود؟

به لطف روش پیچیده بیان این معما، بسیاری از افراد نمی‌توانستند که در مورد پاسخ درست تصمیم بگیرند.

برخی فکر می‌کردند که این مرد به عکسی از خودش نگاه می‌کند، در حالی که برخی دیگر استدلال می‌کردند که این باید عکس پسرش باشد. حتی برخی از افراد می‌گفتند که این تصویر می‌تواند از برادرزاده یا خواهرزاده مرد باشد؛ علیرغم این که در معما ذکر شده که این مرد خواهر و برادری ندارد!

آیا موفق به یافتن پاسخ شده‌اید؟ اگر به زمان بیشتری نیاز دارید، ادامه مطلب را نخوانید.

پاسخ:

مرد به عکس پسرش نگاه می‌کرد. شما می‌توانید پاسخ درست را با خواندن این معمای یک خطی پیدا کنید؛ زیرا تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار داده است.

اگر آن مرد خواهر و برادری نداشته باشد، منظورش از «پسر پدرم»، فقط می‌تواند خودش باشد؛ زیرا پدرش فرزند دیگری ندارد. بنابراین، فرد در تصویر، باید پسر او باشد.

طناز السادات حسینی فر
طناز السادات حسینی فر

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها