(تصاویر) ورزشگاه عجیب بن‌سلمان با هرآنچه روی زمین دیده‌اید، فرق می‌کند!

  • طناز السادات حسینی فر طناز السادات حسینی فر
  • ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
  • زمان مطالعه : 1.6 دقیقه

خبر آنلاین نوشت: استودیوی معماری Populous ورزشگاه درخشانی را برای شهر قیدیا در عربستان سعودی طراحی کرده است. این ورزشگاه به ورزش‌های الکترونیک اختصاص دارد و از فناوری‌های مختلفی برای تجربه متفاوت بازی‌های ویدیویی بهره می‌برد.

این سازه قرار است مفهوم ورزشگاه‌ را بازنویسی کند زیرا به ورزش‌های الکترونیک اختصاص داده خواهد شد؛ این ورزشگاه بزرگ‌ترین صفحه‌نمایش را در خود خواهد داشت و صندلی‌های آن مجهز به نمایشگرهای لمسی خواهند بود تا تماشاگران بتوانند با تمام وجود، بازی‌های ویدئویی را احساس کنند.

هدف هم‌افزایی صفحه‌های نمایش عظیم، صندلی‌های لمسی و پیشرفته‌ترین سیستم‌های AV (واقعیت افزوده)، ارائه تجربه‌ای فراگیر برای طرفداران دنیای فانتزی در ورزشگاه شهر قیدیا است.

این ورزشگاه قرار است «آرنا» نام بگیرد و به نقطه عطفی در شهر قیدیا بدل شود. آرنا با عادات شهری یعنی زندگی در بازی‌های ویدئویی مطابقت خواهد داشت. این ورزشگاه قرار است میزبان رویدادهای ورزش الکترونیک باشد چراکه قیدیا اولین منطقه بازی‌های ترکیبی و ورزش‌های الکترونیکی در جهان خواهد بود که قرار است به قطب بازی در خاورمیانه تبدیل شود.

این مکان چند منظوره با ۵۱۵۵ صندلی، تجربه بازیکنان و تماشاگران را در اولویت قرار می‌دهد. از طریق مطالعات دقیق خطوط دید و ابزارهای طراحی پارامتریک، معماران از پیکربندی بهینه صندلی در اطراف مجموعه‌ای از صفحه‌های معلق، به اصطلاح «لوستر دیجیتال» اطمینان حاصل کرده‌اند.

1

1

1

طناز السادات حسینی فر
طناز السادات حسینی فر

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها