سریال های کره ای جدید نتفلیکس در سال ۲۰۲۳

  • فریبا شاه نوری فریبا شاه نوری
  • ۵ بهمن ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 3.9 دقیقه

روزیاتو نوشت؛ نتفلیکس در حال توسعه محتوای کره ای خود از طریق اضافه کردن سریال های زیادی در سال ۲۰۲۳ است. نتفلیکس که هنوز هم بر حسب تعداد مشترکان سلطان بلامنازع سرویس های استریمینگ است،

در قالب سریال ها و فیلم های اورجینال، در یک دهه گذشته و پس از شروع به تولید محتوای بصری، بر توسعه مداوم محتواهای خود افزوده است. در سال های اخیر، نتفلیکس افق های خود را توسعه داده و به تولید محتواهای کره ای روی آورده است، هم سریال و هم فیلم. این عناوین که تا حدود زیادی به لطف سریال اسکویید گیم (Squid Game) به شهرت رسیده اند، پایگاه طرفداری محکمی در سراسر جهان پیدا کرده اند.

فیلم

اکنون برای سال جاری میلادی، نتفلیکس بزرگ ترین فهرست محتواهای کره ای خود تاکنون را آماده انتشار کرده است. به گزارش هالیوود ریپورتر، سال ۲۰۲۳ شاهد انتشار برخی از سریال های محبوب کره ای نتفلیکس در قالب فصول جدید خواهیم بود؛ از جمله Sweet Home, D.P. و The Glory. فهرست سریال های جدید کره ای نتفلیکس شامل یک سری درام رمانتیک جدید مانند Behind Your Touch, Crash Course in Romance, King The Land, Destined With You و See You In My 19th Life و درام غیررمانتیک The Good Bad Mother نیز خواهند بود.

فیلم

البته این توسعه محتوای کره ای نتفلیکس شامل محتواهای غیرداستانی مانند ریالیتی شوهای Siren: Survive The Island, Nineteen to Twenty, Zombieverse و The Devil’s Plan نیز هست. یک مستند جنایی واقعی به نام In the Name of God: A Holy Betrayal نیز از دیگر تولیدات نتفلیکس برای طرفداران سریال ها و برنامه های کره ای در سال ۲۰۲۳ است. با رونمایی از بزرگ ترین فهرست تولیدات کره ای خود، نتفلیکس به پشتیبانی مداوم خود از محتواهای کره ای ادامه می دهد که اهمیت بسیاری دارد.

فیلم

در سال های اخیر، نتفلیکس به انتشار انواع مختلفی از محتواهای کره ای پرداخته است و این فیلم ها و سریال ها بیش از پیش در خارج از کره جنوبی محبوب شده و به دست بیش از ۲۲۰ میلیون مشترک این سرویس استریمینگ در سراسر جهان رسیده اند. در نتیجه، نتفلیکس ذهن مخاطبان خود را به روی محتوا کره ای باز کرده است که بدون وجود این سرویس به احتمال فراوان امکان تجربه آن در دیگر سرویس های استریمینگ، شبکه های تلویزیونی و سینماهای محلی را نداشتند. پشتیبانی بردوام نتفلیکس از محتواهای کره ای نه تنها به این فیلم ها و سریال ها امکان داده تا به دست مخاطبان گسترده تری برسند بلکه برخی از آن ها به محبوب ترین محتواهای ارائه شده توسط نتفلیکس نیز تبدیل شده اند.

فیلم

در سال گذشته، فیلم ها و سریال های کره ای در بیش از ۹۰ کشور در فهرست ۱۰ برنامه محبوب و برتر قرار گرفتند. علاوه بر این، برخی از پربیننده ترین سریال های تاریخ نتفلیکس، از جمله Squid Game, All of Us Are Dead, و It’s Okay to Not Be Okay همگی در کره نیز مورد تحسین قرار گرفته و میلیون ها نفر در کره جنوبی آن ها را تماشا کرده اند. در شرایطی که نتفلیکس بر تعداد سریال های جدید کره ای خود افزوده، بدون شک این سرویس استریمینگ امیدوار است سریالی با سطح محبوبیتی در حد و اندازه های Squid Game پیدا کند و به همین دلیل به سراغ ساخت سریال های مشابهی رفته است.

بقا یکی از تم های اصلی این سریال است که از تم های برخی از مورد انتظارترین سریال های کره ای نتفلیکس برای سال ۲۰۲۳ نیز دیده می شود. این ترند شامل تریلر تاریخی هیولایی Gyeongseong Creature، سریال علمی تخیلی پادآرمانشهری Black Knight و درام اکشن تاریخی Song of the Bandits است. با انواع مختلفی از سریال هایی که در ژانرهای مختلف- از عاشقانه تا ریالیتی شو و اکشن- متفاوت هستند، نتفلیکس می خواهد محتواهای کره ای بیشتری را در سال ۲۰۲۳ منتشر کند که محبوب همگان باشند. بدین ترتیب انتظار می رود که سال ۲۰۲۳ نیز بار دیگر شاهد محبوبیت جهانی یک سریال کره ای دیگر مانند اسکویید گیم باشیم.

فریبا شاه نوری
فریبا شاه نوری

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها