(تصاویر) پهپادهای قاتل آمریکایی با تکنولوژی تشخیص چهره برای اهداف خاص

  • فریبا شاه نوری فریبا شاه نوری
  • ۸ اسفند ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 2.1 دقیقه

روزیاتو نوشت؛ نیروی هوایی ایالات متحده اکنون توانایی استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره روی پهپادها را دارد که می توانند افراد خاصی را هدف قرار دهند.

نیروهای عملیات ویژه می توانند از پهپادها برای جمع آوری اطلاعات و کمک به ماموریت های دیگر استفاده کنند. این قابلیت ویژه بخشی از یک حرکت رو به رشد برای توسعه سلاح های اتوماتیک است که نگرانی های قانونی و اخلاقی متعددی برانگیخته است.

کمپانی RealNetworks که در سیاتل مستقر است و در زمینه ساخت نرم افزارهای مخصوص پهپادها فعالیت می کند، مدعی است که هواپیمای بدون سرنشین ساخت این کمپانی از هوش مصنوعی برای پرواز و تشخیص دادن چهره ها استفاده می کند که باعث می شود پهپاد بتواند نیروهای خودی را از نیروهای دشمن تشخیص دهد. این کمپانی مدعی است که نرم افزار توسعه یافته در این شرکت می تواند برای عملیات های نجات، مراقبت از فضاها و عملیات های جستجو به کار برده شود. سیستم پهپادی جدید نیروی هوایی ایالات متحده تنها سیستم پهپادی نیست که سعی دارد از تکنولوژی تشخیص چهره استفاده کند.

یک کمپانی اسراییلی نیز در حال کار روی پهپادی است که از هوش مصنوعی برای کمک به پهپاد به منظور پیدا کردن بهترین زوایا برای شناسایی چهره استفاده می کند. در دبی، پلیس ها در حال استفاده از پهپادهای مجهز به سیستم شناسایی چهره برای جستجوی رانندگان بی پروا و بی احتیاط هستند. اما در ایالات متحده، تلاش های پلیس برای استفاده از سیستم های تشخیص چهره با مقاومت از جانب مدافعان حقوق شخصی شهروندان مواجه شده است. پهپادهای آینده ممکن است به خلبانان انسانی کمک کنند.

فضاپیما

نیروی هوایی ایالات متحده در حال مطالعه روی این موضوع است که آیا از یک گروه بال های پروازی همراه متشکل از پهپادها در کنار جنگنده های سرنشین دار استفاده کند یا خیر. ناوگانی از پرنده های جنگی مشارکتی می توانند از پایگاه های هوایی مجاور هدایت شده و جنگنده نسل جدید نیروی هوایی ایالات متحده و حتی شاید F-35 را همراهی کنند.

فریبا شاه نوری
فریبا شاه نوری

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها