کدام گروه غذایی برای رژیم لاغری بهتر است؟

  • فریبا شاه نوری فریبا شاه نوری
  • ۸ اسفند ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.1 دقیقه

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ چاقی به عنوان معضل قدیم و روبه تزاید جامعه بشری مطرح بوده و میزان افزایش افراد دارای اضافه وزن و چاق روزبه روز بیشتر می‌شود.

چاقی نتیجه مصرف بیش از نیاز بدن به مواد غذایی و بی تحرکی و عدم توازن میزان کالری مورد نیاز با میزان کالری مصرفی بدن هر فرد است. در مسیر کاهش چاقی روش‌های مختلف رژیم غذایی مطرح است؛ از کم خوردن تا قطع کامل مواد غذایی چربی دار و شیرین تا رژیم‌های غذایی گیاهخواری و مدیترانه‌ای و..

برخی افراد در مسیر کاهش وزن با گرفتن رژیم‌های سخت غذایی تلاش دارند تا یک دفعه شوک بزرگی به بدن وارده کرده و به اصطلاح خیلی سریع چربی سوزی کنند؛ نتیجه این افراط گری در کاهش وزن سوختن عضلات و تحلیل قوای بدن است.

برخی دیگر افراد نیز با حذف یک وعده غذایی در تلاش هستند به وزن ایده آل برسند، اما باید توجه کرد بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن مصرف مواد غذایی در حد اعتدال و پرهیز از پرخوری است؛ به عبارتی باید سعی شود تا حد امکان غذایی را از سبد تغذیه‌ای روزانه خود حذف نکرد، اما در مصرف برخی مواد غذایی جانب احتیاط و کاهش مصرف را در پیش گرفت.

بهترین روش لاغری استفاده از تمام گروه‌های غذایی شامل نان، غلات، سبزیجات، میوه‌ها، لبنیات، گوشت قرمز و سفید و تخم‌مرغ است.

فریبا شاه نوری
فریبا شاه نوری

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها