(تصاویر) دلفین پای یک زن شناگر را خورد!

  • فریبا شاه نوری فریبا شاه نوری
  • ۱۰ اسفند ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 2.6 دقیقه

فرادید نوشت؛ یک زن انگلیسی پس از گاز گرفتن پایش توسط یک دلفین برای زندگی خود مبارزه می‌کند.

 کلر بی، ۲۸ ساله، در ۳ ژانویه در رودخانه‌ای در سانتا روزا د یاکوما بولیوی در حال آبتنی بود که یک دلفین ناگهان دندان‌های خود را به پای راست او فرو کرد. این دلفین ۲۰ ثانیه‌ای به گاز گرفتن روی پای این زن ادامه داد و او را درحالی که پایش تا حدی قطع شده بود غرق در خون رها کرد.

وی گفت: من فریاد زدم، اما دلفین من را رها نمی‌کرد. گوشت و پوست پای من در حال چرخش بود و من می‌توانستم استخوان خود را ببینم. من فقط فکر می‌کردم که قرار است پای خود را از دست بدهم.

کلر بی به سرعت از آب کشیده شد و به بیمارستان منتقل شد و در آنجا زخم وی به ۲۳ بخیه نیاز داشت. اما مشکلات او تازه آغاز شده بود. چهار روز بعد، دچار یک عفونت خطرناک از آن ناحیه شد و برای معالجه مجبور شد به لا پاز پایتخت بولیوی منتقل شود.

بعد از اینکه پای او بخیه زده شد، این توریست برای بهبودی به اتاق دیگری منتقل شد. او به یاد می‌آورد: خون روی زمین وجود داشت و من مطمئن نبودم که این خون من باشد یا شخص دیگری.

پس از تماس‌های مکرر به سفارت انگلیس، وی به یک مرکز پزشکی مجهز منتقل شد، جایی که برای درمان عفونت و از بین بردن بافت مرده تحت عمل جراحی قرار گرفت. وی اظهار کرد: بعد از عمل، من اساساً سوراخ بزرگی در پای خود داشتم. من دو هفته را در بیمارستان گذراندم تا بتوانم به خانه به انگلستان پرواز کنم. پس از بازگشت به انگلیس، پزشکان دریافتند که بازمانده عفونت دیگری در پای او وجود دارد.

وی توضیح داد: من مجبور شدم یک جراحی دوم داشته باشم و سپس جراحی فلپ پوستی که در آن بافت از کشاله ران من به پای من پیوند خورده است. او که هنوز نتوانسته است به کار خود برگردد می‌گوید: نمی‌دانم آیا هرگز قادر به پیاده روی مناسب با پای راست خود خواهم بود یا خیر. کلر بی گفت: من قبلاً عاشق شنا بودم و امیدوارم که در آینده بتوانم این کار را انجام دهم، اما من هرگز دوباره با دلفین‌ها شنا نخواهم کرد!

دلفین

فریبا شاه نوری
فریبا شاه نوری

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها